Щодо проблем з приватизацією квартир, які перебувають на балансі підприємств

 Оскільки, у м.Херсоні (як, мабуть, і в інших містах України) на теперішній час гостро стоїть проблема приватизації квартир, що перебувають на балансі підприємств, які в свою чергу змінили форму власності з державної на іншу. 
При зверненні до керівництва підприємства з питанням приватизації житла виявляється, що для видачі свідоцтва на право власності на житло у підприємства немає таких повноважень. А міська влада в свою чергу не може видати таке довгоочікуване свідоцтво, оскільки, багатоквартирний будинок не прийнято у комунальну власність.
З вищевказаними проблемами ще в січні 2011 року до громадської приймальні „Захисти своє право” що працює у м.Херсоні звернулося декілька відвідувачів. 
Проаналізувавши чинне законодавство, що регулює зазначені правовідносини, юристами громадської приймальні „Захисти своє право” було зроблено висновок, що зазначену проблему може бути вирішено, але порядок її вирішення – судовий, а позов про передачу в комунальну власність міста та приватизацію квартири повинно бути розглянуто в порядку Кодексу адмінастративного судочинства України. 
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду", до об'єктів приватизації належать квартири багатоквартирних будинків, одноквартирні будинки, кімнати у гуртожитках, кімнати у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів (далі - квартири (будинки), які використовуються громадянами на умовах найму.
Згідно п.5 ст.5 того ж Закону, кожний громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чеку або з частковою доплатою один раз.
Відповідно до п.9 ст.8 Закону в разі зміни форми власності підприємств, у повному господарському віданні яких перебуває державний житловий фонд, останній одночасно передається у комунальну власність відповідних міських рад.
Згідно ст. 3 Закону України "Про приватизацію державного майна" приватизація здійснюється шляхом безоплатної передачі громадянам квартир в межах визачених законодавством норм.
На підставі вищезазначених правових норм юристами громадської приймальні „Захисти своє право” у м.Херсоні було підготовано декілька адміністративних позовних заяв про зобов'язання вищевказаних підприємств передати у комунальну власність міста Херсона ізольовану квартиру, а Херсонську міську Раду – прийняти у комунальну власність міста Херсона ізольовану квартиру.
За результатами розгляду адміністративних позовів районними судами м.Херсона було винесено законні та обгрунтовані Постанови, якими позовні вимоги позивачів задоволено повністю.
Цей позитивний досвід допоможе громадянам, які зіткнулися з вищевказаною проблемою реалізувати своє право на приватизацію житла, а якщо у вас є проблема з приватизацією житла, що перебуває на балансі підприємств, необхідно звернутися до громадської приймальні „Захисти своє право” що працює у м.Херсоні за адресою: м. Херсон, Придніпровський узвіз, 1, оф.8, телефон для довідок 32-50-26

 

Новини: