Пропустити навігацію.
«Захисти своє право!»

Розподіл земельної ділянки та будинку.

Позивач подав заяву до суду про розподіл домоволодіння та земельної ділянки під ним, що знаходяться у спільній часткові власності. У позовній заяві міститься наступний текст:
"З метою визначення можливих варіантів поділу житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, та земельної ділянки відповідно до наших часток, прошу призначити по справі будівельно-технічну та земельно-технічну експертизи".
Питання: чи є визначена уповноважена установа, що проводитиме експертизу? Чи суд може уповноважити проведення експертизи приватну організацію. Якщо так, то яким чином обиратиметься така організація. Чи може позивач вплинути на вибір судом установи, що проводитиме експертизу?

Відповідно до частини

Відповідно до частини червертої статті 143 ЦПК Особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд провести експертизу у відповідній судово-експертній установі,
доручити її конкретному експерту, заявляти відвід ксперту, давати пояснення експерту, знайомитися з висновком експерта, просити суд призначити повторну, додаткову, комісійну або комплексну експертизу.
Відповідно до частини другої статті 53 ЦПК як експерт може залучатися особа, яка відповідає вимогам, встановленим Законом України "Про судову експертизу" і внесена до Державного реєстру атестованих судових експертів.