Про перерахунок пенсії
В червні 2010 року звернувся з позовом до районного суду про перерахунок пенсії. Суддя провівши попередня засідання, пішла у відпустку, призначивши розгляд справи по суті на жовтень 2010 року. Розглянувши справу в жовтні позов відхилила, зазначивши в ухвалі що б звертався в порядку адміністративного судочинства, а не цивільного. Коли ж подав адміністративний позов, відмовила у його задоволенні за пропуском 6-ти місячного строку на звернення до суду. У який строк потрібно звернутися до суду з адміністративним позовом? І що мені робити в моїй ситуації?
- Log in to post comments
відповідь
Відповідь користувачу фішмен:
Відповідно до частини 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Крім того варто пам’ятати, що за статтею 100 цього кодексу адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У вашій же ситуації я радив би протягом 10 днів з дня винесення судового рішення оскаржити його в порядку апеляції. Радив би, щоб готували апеляційну скаргу з допомогою юриста чи адвоката. В апеляції обов’язково вказати і на ті обставини, що ви раніше звертались у суд в порядку ЦПК, але через зміни в законодавстві вимушені були повторно звертатися у порядку КАС України.
питання
Я інвалід 3 групи 1 категорії захворювання пов’язане з наслідками аварії на ЧАЕС. Перебувала на санаторно-курортному лікуванні і дізналася від інвалідів з інших областей, що розмір моєї пенсії виплачується Управлінням пенсійного фонду в заниженому розмірі. Прошу роз’яснити в якому розмірі має нараховуватися і виплачуватися пенсія інваліду 3 групи по ЧАЕС? І що робити, якщо вона виплачується не правильно?
відповідь
Відповідно до частини 4 статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими, зокрема, для 3-ї групи – 6 мінімальних пенсій за віком.
Крім того, згідно з статтею 50 вказаного Закону, - інвалідам 3 групи, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, в розмірі 50 процентів мінімальної пенсії за віком.
Для початку радив би звернутися до управління Пенсійного фонду за місцем вашого проживання із заявою в якій вказати вимогу надати вам письмову інформацію про те в яких розмірах і з урахуванням яких надбавок виплачується отримувана вами пенсія. Після отримання відповіді з фонду ви зможете перевірити правильність нарахування і виплати отримуваної вами пенсії. Якщо виявиться, що Ви не отримуєте пенсії у встановленому розмірі, а отримуєте її в заниженому, то тоді будете вправі оскаржити неправильне її нарахування і виплату Управлінням пенсійного фонду за місцем виплати пенсії до місцевого суду, подавши адміністративний позов. Правила звернення до суду в такій ситуації регулюються нормами Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо ви не юрист, то під час написання такого позову я радив би вам скористатись допомогою юристів, зокрема тих, які працюють в наших приймальнях, адреси яких ви можете знайти на цьому сайті.
питання
Я є інвалідом 1- групи 1 категорії, моє захворювання пов’язане з наслідками аварії на ЧАЕС.
У червні 2010 року подавав позовну заяву про перерахунок пенсії до районного суду. Тривалий час справа не розглядалася. А 25 жовтня минулого року районний суд відмовив мені у задоволенні позову до органів пенсійного фонду, посилаючись на рішення Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року. Суд вказав, що я маю в даній ситуації звернутися у суд в адміністративному порядку. Прошу роз’яснити до якого суду звертатися.
відповідь
Вам слід звернутися у той же районний суд, але як в адміністративний. Тобто потрібно оформити і подати до суду адміністративний позов, додавши до нього всі ті ж самі документи та їх копії (як додатки), які ви вже подавали до цього суду перший раз (коли звертались в порядку ЦПК України). Крім того, до позову варто долучити заяву про поновлення строку на звернення, який нині складає 6 місяців згідно із ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України. В клопотанні слід зазначити поважні причини з яких його було пропущено. У вашому випадку поважними причинами пропуску будуть часті зміни в законодавстві та те, що попередній ваш позов (поданий у порядку ЦПК) суд вчасно не розглянув через що після рішення Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року відмовився її розглядати взагалі, вказавши на необхідність звернення до суду в порядку КАС України.