Пропустити навігацію.
«Захисти своє право!»

Сплата податку за землю

З якого моменту необхідно сплачувати податок за земельну ділянку у разі придбання будинку?

Як тільки Ви отримаєте

Як тільки Ви отримаєте документ, що засвідчує Ваше право власності на будинок, а тим більше землю, починається нарахування земельного податку. Як правило, квитанції приходять з податкової, але краще це зробити самому і з"ясувати суму податку та процедуру його сплати.

відповідь

Власники земельних ділянок та землекористувачі обчислюють суму плати за землю з урахуванням даних державного земельного кадастру, який відповідно до пп. 14.1.42 ст. 14 ПКУ містить сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим земельних ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристики, розподіл серед власників землі та землекористувачів, підготовлених відповідно до закону.
Відповідно до абз. 2 п. 286.5 ст. 286 ПКУ у разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником — починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.
А при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно (п. 287.6 ст. 287 ПКУ).
Відповідно до ст. 271 ПКУ, базою оподаткування плати за землю є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого р. ХІІІ ПКУ, а у разі якщо нормативну грошову оцінку не проведено — площа земельних ділянок.