Пропустити навігацію.
«Захисти своє право!»

Відсутність механізму анулювання поданих абітурієнтом заяв – ще один недолік вступної кампанії 2011

Комітет виборців України проводить моніторинг вступної кампанії до вищих навчальних закладів, а також надає первинну інформаційну та правову допомогу за телефонами «гарячої лінії» КВУ (044) 425-3720, 425-2301 та он-лайн консультації на сайті «Захисти своє право!» http://administr-law.org.ua.
В ході аналізу скарг, що надходять від вступників, зокрема є і відсутність механізму анулювання поданих абітурієнтом заяв.
В Умовах прийому до ВНЗ 2011 року передбачено, що абітурієнт має право подавати документи до п’яти ВНЗ на три спеціальності у кожному. Таке обмеження є цілком логічним, хоча і тут можна вести дискусію про порушення права вступників на вибір місця навчання. Щоб проконтролювати кількість поданих абітурієнтом заяв, кожна подача заяви та документів фіксується на зворотному боці сертифіката та засвідчується печаткою приймальної комісії. Але в той же час, відповідно до Роз’яснень Умов прийому до вищих навчальних закладів, які надало МОНМС, у випадку, якщо вступник виявив бажання забрати подані до вищого навчального закладу документи, цей факт на зворотному боці сертифіката не фіксується. Тобто механізм відкликання чи анулювання поданої заяви не передбачений, а це вже абсолютно точно порушує право вступника на вибір місця навчання.
За тією кількістю звернень, що надійшла на «гарячу лінію» КВУ можна зробити висновок, що достатньо велика кількість абітурієнтів виявляла бажання змінити свій вибір і подати документи до іншого ВНЗ чи на іншу спеціальність. Були і такі випадки, коли абітурієнти хотіли відкликати свою заяву внаслідок зробленої механічної помилки під час заповнення заяви вступника. Варто зазначити, що неможливо було анулювати як особисто подані заяви, так і ті, що були подані за допомогою системи «Електронний вступ», що є абсолютно неприпустимим, адже система працює в тестовому режимі, і немає гарантій захищеності від технічних помилок системи.
Треба зважати і на те, що цього року розподіл державного замовлення було оприлюднено задовго після старту вступної кампанії, а частину ще й скориговано після закінчення вступної кампанії. Це саме по собі є порушенням прав абітурієнтів, адже своєчасне оприлюднення такої інформації суттєво б вплинуло на вибір вступників, але в тому числі, і через відсутність механізму анулювання поданих заяв, абітурієнти не мали можливості здійснити вибір ВНЗ, враховуючи такий важливий критерій, як обсяг державного замовлення.

Поширити