Пропустити навігацію.
«Захисти своє право!»

Захист від свавілля адміністрації

Чи не має якихось обмежень при подачі позову до суду про незаконне дисциплінарне стягнення без попереднього звертання до комісії по трудових спорах (її рішення наперед передбачуване)

Відповідно до статті 224

Відповідно до статті 224 Кодексу законів про працю комісія по трудових спорах є обов'язковим первинним органом по розгляду трудових спорів, що виникають на підприємствах, в установах, організаціях, за винятком спорів, зазначених у статтях
222, 232 цього Кодексу.
Спори про незаконне дисциплінарне стягнення до видів трудових спорів, що можуть бути розглянуті безпосередньо у суді, без звернення комісія по трудових спорах, статтею 232 КЗпроП, не відносяться. Крім випадку, коли на підприємствів, організації, установі не створена КТС.

захист від свавілля адміністрації

Виходить,що я не маю права звернутись безпосередньо до суду? Чи все таки маю?Адже мені навіть відмовляють в отриманні копій наказів,що стосуються даного питання за моєю зареєстрованою заявою,мотивуючи тим,що якщо суду буде потрібно,то суд зробить запит.

Подайте скаргу в КТС, а потім

Подайте скаргу в КТС, а потім позов до суду. Так у Вас буде гарантія, що Вам не повернуть позов за процесуальними мотивами.
Хоча, можливо, якщо Ви зразу подасте позов, суд його не поверне, при цьому можна послатися на ч.2 ст. 124 Конституції України. Найближчим до цього випадку судовим прецедентом є рішення Конституційного суду від 9 липня 2002 року(Справа N 1-2/2002).
Проте чи варто ризикувати, якщо можна досить швидко пройти КТС і потім добиватися "правди" у суді.