Пропустити навігацію.
«Захисти своє право!»

Чи маю змогу оформити субсидію?

Я отримую зарплату трохи більше мінімальної. Проживаю з неповнолітньою дитиною. Чи маю змогу оформити субсидію? Яка сума за 6 місяців не повина перебільшувати дохід?

відповідь

Згідно з п. 2 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабміну №848 (у редакції постанови №1050) право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - субсидія) поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) державного та громадського житлового фонду, в тому числі у гуртожитках, - на оплату користування житлом; приватного житлового фонду та фонду житлово-будівельних (житлових) кооперативів - на оплату утримання житла; житлового фонду незалежно від форм власності - на оплату комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Призначення субсидій здійснюють органи праці та соціального захисту населення, куди вам і варто звернутись для з'ясування, чи маєте на її отримання право. Фахівці управління вивчать ваше питання і нададуть компетентну відповідь. звертатись до них варто з письмовою заявою.
Водночас, звертаю вашу увагу, що згідно з п. 4 вказаного Положення субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу.
При цьому, норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються, виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу незалежно від розміру квартири.
Додатково можете перейти Положення в Інтернеті: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=848-95-%EF
Адже є багато нюансів і тому потрібно ретельно почитати вказаний документ.