Пропустити навігацію.
«Захисти своє право!»

Право власності на земельну ділянку

ЗЕМЕЛЬНЕ ПИТАННЯ.
Мій дідусь Іван, мамин батько, який загинув у колгоспі на робочому місці в 1968 році, за законом не має права на земельну ділянку, але жителі нашого села, свідки трагічної загибелі діда Івана, написали листа тодішньому президентові Л.Кучмі з проханням про виділення земельної ділянки його дітям. Через деякий час райрада відповіла: “Питання знаходиться на контролі в сільській раді. У разі вивільнення земель (у разі добровільної відмови або вилучення земельної ділянки) ваше питання вирішиться позитивно”. Пройшло з тих пір чотирнадцять років, але питання позитивно так і не вирішилось.
Полтавською сільською радою, відповідно до рішення №66 від 24 лютого 2000 року, моїй сестрі Жусєвій Л.В. (тепер уже Січкаренко), було надано у постійне користування земельну ділянку у розмірі 1,0 га для ведення особистого підсобного господарства. Але сільською радою не було виготовлено відповідного документу і не передано користувачу досі, хоча плата земелного податку здійснювалась Жусєвою Л.В. чотири роки. А коли прийшов час і користувач захотіла хоч побачиити земельну ділянку за яку вона платить податок, у сільській раді розвели руками і сказали, що цієї землі, як такої, немає. Коли ж Січкаренко Л.В. (Жусєва) звернулась до райдержадміністрації, то їй відповіли, що за законом вона не має права на користування земельною ділянкою. Стоп! А хто ж тоді і з якою метою видавав рішення і збирав податки? І чи не кожен громадянин України має право на володіння, чи то, користування земельною ділянкою???
Коли я став добиватись того, щоб мені, як вчителю сільської школи, або ж просто громадянину (постійному жителю села) надали у власність земельну ділянку у розмірі не більше 2,0 га, то отримав від сільської ради відмову а натомість пропозицію на оренду. Таку ж відповідь надали і в районі: “Безкоштовно у власність надати не можемо, але пропонуємо взяти участь у аукціоні”.
Цікавим чином, після розпаду колгоспів і розпаювання земельних ділянок, більша частина майнових паїв та землі, нині сконцентровані в одних руках.
У районній податковій інспекції є списки тих, хто має земельні наділи і повинен платити податки. Але в тому ж таки списку й досі є прізвища тих, кого вже немає серед живих доволі значний час. У них не було родичів, але був пай, за який вони не платили податки, тому що були або пенсіонерами, або інвалідами. З цього випливає, що хтось добросовісно користується чужими землями і не платить податки.

Доброго дня! Окрім того щоб

Доброго дня!
Окрім того щоб звернутися до суду порадити нічого не можемо адже потрібно бачити документи для розуміння позиції органів. Якщо у Вас є бажання далі відстоювати свою позицію зверністься до наших партнерів - правничої клініки НаУКМА, вони зможуть підготувати для Вас відповідні процесуальні документи.