Пропустити навігацію.
«Захисти своє право!»

Соціальний захист членів сімей загиблих

Добрий день.

Мій чоловік-учасник бойових дій в Афганістані, інвалід війни ІІІ групи, помер 15січня 2008р від захворювання, отриманого у період бойових дій в Афганістані. Є документ - пов’язка з Центральної військово-лікарської комісії, в якій говориться, що захворювання і причина смерті пов’язана з виконанням обов’язків військової служби при виконанні інтернаціонального обов’язку.
20 квітня 2011р. прийнято Закон України № 3254-VІ "Про ратифікацію Угоди про державну соціальну допомогу членам сімей військовослужбовців, загиблих в афганістані та інших державах, в яких велися бойові дії". Стаття1 "Кожна зі Сторін визнає за доцільне відповідно до національного законодавства визначити розміри й порядок виплати одноразової допомоги батькам та іншим членам сімей військовослужбовців, загиблих або померлих унаслідок поранень, а також каліцтв, контузій, захворювань, отриманих у період бойових дій в Афганістані або в інших державах, але не нижче суми обов'язкового державного особистого страхування військовослужбовців, передбаченої чинним у державі законодавством або прийнятим у колишньому Союзі РСР, з урахуванням індексації цін."

Державна служба з питань інвалідів та ветеранів України дала роз'яснення, що право на отримання одноразової допомоги відповідно до статті 1 Угоди мають сім'ї тих афганців, хто помер до 1 січня 1992р.
А як же всі інші, хто помер після 1 січня 1992р? Що робити і куди звертатися в моєму випадку, щоб отримати таку виплату? Дуже прошу допомогти!

Перерахунок сім’ям загиблих військовослужбовців
Урядом України прийнято постанову від 20 червня 2011 року N 690 «Про установлення доплати до підвищення пенсії членам сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»» згідно якої, встановлено, що:

З 1 липня 2011 року членам сімей загиблих, сім'ям військовослужбовців, партизанів, підпільників, учасників бойових дій на території інших держав, прирівняних до них осіб, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), а також внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби чи на території інших держав під час воєнних дій та конфліктів, підвищення, яке встановлюється до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, складає 36 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Мені в пенсійному фонді на таку доплату відмовили, мотивуючи тим, що я є членом сім»ї померлого інваліда війни, а не членом сім»ї загиблого. Чи вірно це?

До побачення!

Соціальної допомоги членам

Соціальної допомоги членам сімей військовослужбовців, загиблих в Афганістані, Ви, на жаль, отримати не зможете. Дійсно, у Протоколі про порядок застосування Угоди роз'яснюється, що під категорією осіб, на яких поширюється дія Угоди про державну соціальну допомогу членам родин військовослужбовців, що загинули в Афганістані та інших державах, у яких велися бойові дії, розуміються члени родин військовослужбовців, що загинули або померли внаслідок поранень, контузій, захворювань, отриманих у період бойових дій у Афганістані та інших державах, у яких велися бойові дії, у період існування Союзу РСР (розрахунковий період - до 1 січня 1992 року).

Згадана Вами Постанова Кабінету Міністрів України вже втратила чинність. Зараз це питання регулюється Постановою Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28.12.2011 № 1381. Відповідно до пункту 3 цієї Постанови, доплата до підвищення, яке встановлюється до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії членам сімей осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, становить 42 відсотки прожиткового мінімуму, встановленого законом, для осіб, які втратили працездатність. Пункт 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» стосується, в тому числі, і членів сімей інвалідів війни. Відмову Пенсійного фонду України можна оскаржувати в судовому порядку.