виконавча служба
Мені прийшов звичайний лист від виконавчої служби в якому вказано, що до мене ходять працівники виконавчої служби та я їм не відкриваю дверей і по цьому вони звертаються до суду щоб той дозволив проникнення примусове в моє помешкання. що це ? до мене ніхто не приходив та і в позові про те, що я маю начеб то заборгованість перед податковою ніхто не говорив. Тим більше, що я не є СПД чи підприємець. На телефон, що в листі вказаний виконавчої служби дозвонитися не можу. Що порадите робити ?
- Ввійдіть або зареєструйтесь щоб отримати можливість надсилати коментарі
відповідь на питання:
Якщо вами зацікавилася виконавча служба, то це означає, що до цієї служби надійшов виконавчий документ про стягнення з вас боргу і виконавці зобов’язані приступити до його виконання: відкрити виконавче провадження, прийняти постанову про його відкриття, та направити цю постанову вам. Дії виконавчої служби, права та обов’язки державних виконавців регламентуються Законом «Про виконавче провадження». Там же встановлені права стягувача (у вашій ситуації це податкова) та боржника. Зокрема боржник вправі знайомитися з матеріалами виконавчого провадження, робити копії з матеріалів, заявляти усні та письмові клопотання та інші – стаття 11-1 цього Закону це чітко встановлює.
Але з поставленого питання слідує, що до вас прийшов простий лист а не постанова, тому ви не знаєте, що конкретно з вас хочуть стягнути. Тому необхідно якнайшвидше ознайомитися з виконавчим провадженням. Тут можливі ризики. Зокрема, якщо Ви прийшли до виконавчої служби, слід звернути увагу на дату винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, чи направлена вона боржнику, коли та яким листом (простим чи з повідомленням). Якщо постанова не направлена, маєте право отримати копію постанови у виконавчій службі але з зазначенням дати фактичного її отримання (про це має бути відмітка у журналі вихідної документації виконавчої служби). Після отримання постанови стане зрозумілим на підставі якого документу відкрито виконавче провадження (постанова, рішення суду тощо), та що слід робити далі, чи виплачувати борг, чи не погоджуватися з ним та оскаржувати. Але всіх випадків не передбачиш наперед. Тому слід звернутися до юриста, адвоката за місцем проживання.