Помощь астарбайтерам!

Какую помощь сейчас может получить астарбайтер ещё проживающая в с.Тарасовка 1923г рождения от государства. Куда нужно обращаться!

  

Кабінетом Міністрів України постановою № 453 від 16 червня 1993 року за рахунок коштів Федеративної Республіки Німеччина відповідно до досягнутих чотиристоронніх домовленостей між Урядами Республіки Бєларусь, Російської Федерації, України і Федеративної Республіки Німеччина щодо врегулювання питань про виплату компенсаційних платежів громадянам колишнього СРСР, які в роки Другої світової війни стали жертвами нацистських переслідувань (29.01.1993р., м. Бонн, ФРН), засновано Український національний фонд „Взаєморозуміння і примирення”

Відповідно до зазначеної чотиристоронньої Угоди та тристоронньої Угоди між Урядами Республіки Бєларусь, України і Російської Федерації від 15.08.1993 року (м. Мінськ, Республіка Бєларусь) УНФ „Взаєморозуміння і примирення” здійснвав виплату одноразової компенсаційної допомоги за рахунок коштів ФРН громадянам колишнього СРСР, які в роки Другої світової війни особливо постраждали від націонал-соціалістських переслідувань, а саме: колишнім в’язням нацистських концтаборів за Переліком абз.2 § 42 Закону ФРН „Про компенсаційні виплати”, колишнім в’язням гетто, інших аналогічних за режимом місць примусового утримання, громадянам, які були депортовані на примусові роботи за межі колишнього СРСР на територію Німецької імперії та країн, що були в стані війни з колишнім СРСР, або на територію країн, окупованих Німецькою імперією, в т.ч. дітям, народженим у нацистській неволі.

Питання компенсаційних виплат (яким категоріям і які суми, на якій підставі, в які терміни тощо) за рахунок коштів німецької сторони регулюються Законом ФРН “Про створення Фонду “Пам’ять, відповідальність і майбутнє”, який набув чинності 12 серпня 2000 року.

Правочинність на одержання виплат жертвами нацизму згідно з вимогою Закону ФРН «Про заснування Федерального фонду «Пам’ять відповідальність і майбутнє» (§ 14) встановлено до 30.09.2006р.

Призначені кошти, але не одержані претендентами не за їх вини, у виняткових випадках можуть бути виплачені до 31.12.2006року, після чого право на одержання виплати за рахунок німецького фонду втрачається остаточно.

Додаткових виплат жертвам нацизму за рахунок залишку коштів німецького Федерального фонду Закон ФРН “Про створення Фонду “Пам’ять, відповідальність і майбутнє” не передбачав.

Крім німецьких виплат, громадяни України, які були примусово залучені на невільницькі роботи, мали змогу безоплатно здійснити ортопедичну операцію чи операцію на очах. Так, Федеральний фонд за рахунок пожертвувань підприємця Фліка виділив саме з цією метою 1 млн.600 тис. євро для колишніх в’язнів концтаборів, гетто та примусових працівників промисловості.

Український Фонд протягом всієї своєї діяльності шукає інші шляхи для надання допомоги нашим співвітчизникам, зокрема встановлюються контакти з німецькими благодійними організаціями, розробляються спільні соціальні проекти тощо. Зокрема, співпрацюючи з організаціями м. Берлін («Kontakte-Контакти»), м. Дармштат, м. Мюнхен, м. Леверкузен, м. Брамше, м. Франкфурт-на-Майні, м. Везель, м. Дінслакен та іншими здійснено цілий ряд гуманітарних проектів стосовно 9079 жертв націонал-соціалізму щодо надання одноразової грошової допомоги та забезпечення засобами медичного призначення на загальну суму 5 391 270,36 євро.

Більш детальну інформацію можете отримати у наступних організаціях:

Український національний фонд "заєморозуміння і примирення"
вул. Фрунзе, 15, 04080 Київ, Україна
тел/факс +38 044 490 6630

Українська спілка в'язнів - жертв нацизму
вул. Трьохсвятительська, 4-Б, к.203 , 01001, Київ, Україна
Тел. +38 044 279 1004 Факс - +38 044 278 0271

Українська організація борців антифашистського опору
вул.Велика Житомирська, 12 Київ, Україна
тел.+38 044 404 0241