Довіреність для представника в суді

Я знаю, що раніше можна було прийти в суд з представником без довіреності і суддя дозволяв цьому представнику брати участь у розгляді справи. Чи можна так робити зараз?

Напевно, Ви маєте на увазі надання повноважень представнику діяти у Ваших інтересах безпосередньо в суді своєю усною заявою, яка заноситься до журналу судового засідання і в такому випадку довіреність (документ) не потрібна. Так, таке положення в КАС України дійсно існувало (ст.58).
Однак, змінами, внесеними згідно із Законом №2453-VI від 07.07.2010р. «Про судоустрій і статус суддів», таке положення закону про участь представника у справі на підставі усної заяви було виключено. Ст. 58 КАС України зараз передбачає, що повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю.
Такі ж зміни відбулись і в ЦПК України.

В чинних адміністративному та цивільному процесах довіреність фізичної особи на ведення справи в суді посвідчується нотаріально або посадовою особою підприємства, установи, організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на службі, стаціонарному лікуванні, чи за рішенням суду або за місцем його проживання (перебування).