як виписати людину з квартири

Добрий день! Можливо хтось підскаже, яким чином виписати людину з квартири. Придбали з чоловіком квартиру, попередній власник обіцявся вже 2 місяці, як виписатися і все ніяк. ВОно то начебто не критично, але ж квартплата нараховується за трьох :(

Зняти людину з реєстрації можна тільки за його власною заявою. Інакше тільки через суд.
Підстав для звернення в суд може бути декілька:
Наприклад на підставі ст. 116 Житлового кодексу України:
Стаття 116. Виселення без надання громадянам іншого житлового приміщення
Якщо наймач, члени його сім‘ ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують або псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил співжиття роблять неможливим для інших мешкання з ними в одній квартирі або в одному будинку, а заходи запобігання і суспільного впливу виявилися безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших зацікавлених осіб здійснюється без надання іншого житлового приміщення.

Подскажите, пожалуйста, есть ли у меня повод для беспокойства ? Наш сын прописан с нами в приватизированной квартире и имеет право собственности на свою долю. Четыре года злоупотребляет спиртным, нигде не работает и уехал в другой город. В 2008 году набрал в магазинах кредитов, распродал товар и пропил. Теперь к нам приходят письма из банков и коллекторских компаний с угрозами об аресте принадлежащего ему имущества... Т.е. об аресте его доли в квартире тоже ? Если это так , то какой выход - поймать его и заставить написать заявление об отказе от своей части квартиры ? Или выкупить его долю - пусть пропивает деньги ? А если выкупать - то по нынешней рыночной стоимости или отталкиваться от указанной в документах о покупке квартиры ?

Безумовно Ваші переживання обгрунтовані, оскільки відповідно до статті 366 Цивільного Кодексу України
кредитор (банк) співвласника (Ваш син) майна, що є у спільній частковій власності (квартира), у разі недостатності у нього іншого майна, на яке може бути звернене стягнення, може пред'явити позов про виділ частки із спільного майна в натурі для звернення стягнення на неї.

Якщо виділ в натурі частки із спільного майна має наслідком зміну його призначення або проти цього заперечують інші співвласники, спір вирішується судом.

У разі неможливості виділу в натурі частки із спільного майна або заперечення інших співвласників проти такого виділу кредитор має право вимагати продажу боржником своєї частки у праві спільної часткової власності з направленням суми виторгу на погашення боргу.

У разі відмови боржника від продажу своєї частки у праві спільної часткової власності або відмови інших співвласників від придбання частки боржника кредитор має право вимагати продажу цієї частки з публічних торгів або переведення на нього прав та обов'язків співвласника-боржника, з проведенням відповідного перерахунку.

З огляду на зазначене, доцільно до пред'явлення вимоги про покриття боргів сина за рахунок частки у власності на квартиру оформити продаж його частки. Не бажано дарувати, або оформляти таку купівлю на близьких родичів, оскільки така купівля-продаж може бути оскражена як спосіб уникнення сплати боргу.