заборона зустрічей з онукою

 
 
Моя дочка не дає мені можливості зустрічатися з онукою, яку я дуже люблю. Яким чином я можу добитися зустрічей з дитиною?

 
Статтею 257 Сімейного кодексу України регламентовані права бабусь і дідусів у вихованні онуків. Згідно із цією нормою закону бабуся і дідусь мають право спілкуватися зі своїми онуками і брати участі в їх вихованні. Батьки, а також інші особи, з якими проживають діти, не мають право створювати перешкоди в здійсненні бабусею і дідусем прав щодо участі у вихованні онуків. Якщо такі перешкоди створюються, особа, чиї права порушуються, має право звернутися з позовом до суду про їх усунення.
 
Я хочу звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини. В який суд я повинна звертатися з позовом - за місцем проживання мого колишнього чоловіка або за місцем свого проживання.
 
У відповідності зі ст. 109 Цивільно-процесуального кодексу України позови до фізичної особи подаються за місцем його проживання, проте закон дає право на підставі п.1 ст.110 ЦПК України позови про стягнення аліментів подавати за місцем проживання позивача. Виходячи з вимог закону, з позовом про стягнення аліментів можна звернутися в суд за вибором позивача : або за місцем свого проживання, або за місцем проживання відповідача.