Витрати на оформлення договору дарування.

У мене на праві власності є декілька квартир, я хочу подарувати одну дочці, а іншу планую продати, але оформити, як договір дарування, щоб менше сплачувати державного мита і податків. Що ви мені порадите? І скільки це мені буде коштувати?

Я не раджу оформляти відносини купівлі-продажу у вигляді договору дарування, тому що за договором дарування у обдарованого не виникають обовязки і не можливо вносити ніяких умов. Тобто обдарованого не можливо зобовязати сплатити будь-які кошти на Вашу користь.

При оформленні договору дарування необхідно буде оплатити послуги Бюро технічної інвентаризації та нотаріуса, квитанції за видачу довідок про відсутність арешту та податкової застави. Пільги по оплаті за вище перераховані послуги відсутні. Крім цього, на Обдарованого покладається обов’язок сплати державне мито, що становить 1 % ціни договору. У договорі дарування завжди вказується вартість подарованого майна. Саме з цієї вартості і нараховується мито. Якщо в дар Ви отримуєте квартиру, будинок чи інше приміщення, його вартість зазначається у витязі з реєстру прав власності, що надає БТІ.

УВАГА!!!
Не сплачують державне мито такі категорії громадян:
- особи, віднесені до 1, 2 та 3 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- громадяни, віднесені до категорії 4 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що за станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;
- інваліди Великої Вітчизняної війни;
- інваліди I та II групи тощо.

Крім вищезазначених платежів, обдарованим варто пам’ятати про податок з доходів фізичних осіб, адже подарунок – це дохід, а кожен дохід підлягає оподаткуванню.

Якщо той, кому дарується майно (Обдарований) є Вашим родичем – чоловіком, дружиною, дітьми, батьками – вони не сплачують податків на нерухомість, подаровану їм, незалежно від вартості даного майна.

Родичі, які не потрапляють в дану категорію та всі інші особи зобов'язані сплатити податок у розмірі 5% від вартості подарованої нерухомості. Нульова ставка оподатковування використовується також у випадку, якщо житло подарували інвалідові І групи, дитині-сироті або дитині позбавленій батьківської опіки.

Найвища ставка передбачена у випадку, якщо людина одержала подарунок від громадян іншої країни. А також, якщо нерухомість подарувала стороння людина. У таких випадках доведеться сплатити в державний бюджет 15% від вартості подарунка.

Отже сподіваємося, що тепер Вам буде простіше зорієнтуватися в тонкощах оформлення договору дарування, розраховувати необхідний для цього час та коштами для оплати таких послуг.