Україна звітує в Женеві

Офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України повідомляє про перехід України до другого циклу Універсального періодичного огляду - механізму моніторингу прав людини, який охоплює кожну з 193 країн, що входять до ООН, цьому і буде присвячений звіт по правам людини у Женеві 24 жовтня.

Нагадаємо, що перший цикл Україна пройшла ще у 2008-му році. Тоді за результатами огляду було прийнято доповідь робочої групи, яка містила 41 рекомендацію, з яких 32 було одразу прийнято Україною, а після додаткового вивчення 7 рекомендацій з 41 не знайшли підтримки України. Основні питання стосувалися рівноправ’я чоловіків і жінок, попередження насильства стосовно жінок, захисту прав дитини, поліпшення умов утримання ув’язнених, а також попередження випадків ксенофобії та расизму.  Остаточна доповідь Робочої групи щодо ситуації у галузі прав людини в Україні була затверджена під час 8-ї сесії Ради ООН з прав людини у червні 2008 року.

Наразі триватиме огляд стосовно другого циклу УПО. Зауважимо, що прийняття рекомендацій і їх виконання відбувається на добровільній основі державою. Тож правозахисники, зокрема "Громадянський простір" та ХПГ  звертають увагу на те, що рекомендації мають більше стратегічний характер.

Важливим аспектом є відсутність механізму санкцій у випадках ігнорування державою взятих на себе зобов'язань.

 

image: 
Поширити