Заміна паспорта і вклеювання до нього фотокартки – не перешкода для голосування

До центру права Рівненського Комітету виборців нещодавно звернулася мешканка одного із сіл Радивилівського району, котра поскаржилася, що в місцевому паспортному столі їй тривалий час не видають новий паспорт, який у зв’язку з реєстрацією шлюбу і пов’язану з цим зміну прізвища вона здала на заміну. За словами жінки, паспортистка їй повідомила, що забрати новий документ вона зможе після 27 жовтня.

Тобто, фактично громадянка могла втратити можливість реалізувати своє право голосу під час виборів народних депутатів України, які відбудуться 28 жовтня цього року. Адже без пред’явлення паспорта на виборчій дільниці в день голосування виборець не може отримати бюлетені.

Щоб допомогти жінці, юристи РОГО «Комітет виборців України» підготували їй запит на інформацію до місцевого районного сектору управління Державної міграційної служби в Рівненській області (паспортного столу). В ньому звертається увага на те, що згідно з п. 1.2 Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом МВС України №320 від 13.04.2012 року, видача та обмін паспорта проводяться в місячний строк. З моменту звернення ж громадянки за заміною документа минуло більше місяця. Також в запиті вказувалося, що через відсутність нового паспорту жінка не зможе реалізувати своє право голосу на виборах, що мають відбутися 28 жовтня 2012 року.

17 жовтня громадянка направила поштою рекомендованим листом цей запит начальнику відповідного паспортного столу, попросивши, щоб їй повідомили про те, коли вона зможе з’явитися до відповідного органу та отримати свій новий (змінений) паспорт. В запиті вона вказала номер свого мобільного телефону. І от вже наступного дня їй зателефонували та попросили забрати новий паспорт.

Таким чином, завдяки вчасному зверненню до юристів громадянка отримала паспорт і не втратила можливості проголосувати на виборах народних депутатів України.

«Останнім часом до нашої організації почастішали звернення жителів Рівненщини щодо того, як їм проголосувати, якщо їхній паспорт зараз перебуває в процесі заміни чи вклеювання фотокартки в зв’язку із досягненням 25- та 45-річного віку, – говорить виконавчий директор РОГО КВУ Микола Глотов. – Люди бояться, що через це можуть втратити можливість проголосувати на парламентських виборах. Тому РОГО «Комітет виборців України» звертається до керівництва управління Державної міграційної служби в Рівненській області, а також до начальників районних секторів цього управління з проханням забезпечити вчасну заміну і видачу громадянам України паспортів, а також вклеювання фотокарток до них у передбачених законодавством випадках, щоб виборці мали можливість реалізувати своє право голосу. Тих же, кому будуть створені перешкоди в таких ситуаціях, просимо повідомляти про такі факти нас».

В центрах права Рівненського КВУ виборці можуть отримати безоплатну правову допомогу щодо підготовки відповідних запитів до територіальних органів Державної міграційної служби або ж оскарження їх дій та бездіяльності.

Адреса центру права організації в Рівному: вул. Короленка, 6, 1 поверх, каб. 5. Тел.: (0362) 26-38-47.

Адреса центру права в Сарнах: вул. Суворова, 8. Тел.: (03655) 2-10-34.

Детальніше на http://www.electioninfo.org.ua

Новини: 
image: 
Поширити