Президент України наклав вето на зміни до Закону "Про захист персональних даних"

     Як пише "Українська правда", згідно з інформацією, що з'явилася на офіційному сайті Верховної Ради, відповідний закон № 10472-1 був повернутий із пропозиціями президента 24 жовтня, хоча ще зранку 8 листопада документ мав статус "спрямований на підпис президентові". Інформації про пропозиції глави держави не надходило.

      У законопректі ВРУ визначила, що обробка персональних даних здійснюється на підставі згоди суб'єкта на обробку його даних, дозволу на обробку, наданого власнику персональних даних відповідно до закону, виключно для здійснення його повноважень, захисту життєво важливих інтересів суб'єкта персональних даних. Крім цього, Рада змінила сферу дії закону, визначивши, що він поширюється на обробку персональних даних, здійснюється повністю або частково автоматизовано, а також на обробку даних, що містяться в картотеці або підлягають внесенню до неї, із застосуванням неавтоматизованих засобів.   

     Даний законопроект, прийнятий ВРУ 3 жовтня, викликав критику з боку експертів. Так у зверненні Експертної ради з питань свободи інформації та захисту приватності при представникові Уповноваженого з питань доступу до публічної інформації та захисту персональних даних до Президента України йшлося про те, що після першого читання законопроект було доповнено положеннями, які необґрунтовано розширюють повноваження державного органу з питань захисту персональних даних, що становить істотну загрозу для права на приватність.    

image: 
Поширити