Позачергове житло

Скажіть, будь ласка, я хворію на хронічний вірусний гепатит \"С\" чи маю я право на позачергове отримання житла?

Згідно Ст. 12. Закону України «Про житловий фонд соціального призначення» визначено категорію громадян, яким квартири або садибні (одноквартирні) жилі будинки із житлового фонду соціального призначення мають надаватися позачергово і категорію громадян, хто має право на першочергове отримання зазначеного житла.
До цієї категорії відносяться громадяни, хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим не можуть проживати в одній кімнаті з членами своєї сім’ї або в комунальній квартирі. Перелік таких захворювань затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я;
Наказом Міністерства охорони здоров’я УРСР від 8 лютого 1985 р. за № 52 затверджено перелік хронічних захворювань, згідно з яким особи, що хворіють на тяжкі форми цих хронічних захворювань, не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім’ї. До цього переліку увійшли 1) захворювання серцево-судинної системи; 2) захворювання органів дихання; 3) захворювання опорнорухового апарату; 4) нервово-судинні захворювання; 5) психічні захворювання; 6) туберкульоз легенів та інших органів; 7) захворювання шкіри. Наказом МОЗ України N 91 від 27 квітня 1993 р. розділ VIII переліку хронічних захворювань, при яких особи, що хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім'ї (додаток 1 до наказу МОЗ УРСР від 08.02.85 р. № 52) був доповнений пунктами 3 і 4 такого змісту:
3. ВІЛ-інфекція
4. СНІД.