Який зараз мінімальний розмір аліментів на дитину?

Який зараз мінімальний розмір аліментів на дитину? Моя дочка розвелася з чоловіком п'ять років тому, але на аліменти не подавала. Чи можливе стягнення аліментів за минулий час і заборгованості по аліментах?

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України (далі СК), батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення ним повноліття.

Ст. 182 СК встановлений мінімальний розмір аліментів, який на одну дитину не може бути менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Цього року прожитковий мінімум для дитини до 6 років складає 557 грн., від 6 до 18 років - 701 грн. Тобто відповідно мінімальна сума аліментів - 167,1 грн. і 210,3 грн.
Якщо платник аліментів має нерегулярний, непостійний доход, частина доходу отримує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають важливе значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів в конкретній грошовій сумі (ст. 184 СК).

Згідно ст. 185 СК, той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була пред'явлена, зобов'язаний брати участь в додаткових витратах на дитину, які викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, його хворобою, каліцтвом і тому подібне).
Що ж до стягнення аліментів за минулий час і заборгованості по аліментах, то аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду з дня пред'явлення позову. За минулий час аліменти можуть бути присуджені, якщо позивач надасть суду доказу того, що він вживав заходи відносно отримання аліментів з відповідача, але не міг їх отримати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. В цьому випадку суд може присудити аліменти за минулий час, але не більше ніж за три роки. Ці положення закріплені ст. 191 СК.

Згідно ст. 194 СК, аліменти можуть бути стягнуті по виконавському листу за минулий час, але не більше ніж за три роки, які передували пред'явленню виконавського листа до виконання.
Якщо по виконавському листу, пред'явленому до виконання, аліменти не стягувалися у зв'язку з пошуком платника аліментів або у зв'язку з його перебуванням за кордоном, вони мають бути сплачені за увесь минулий час. Заборгованість по аліментах, які стягаються за ініціативою платника, погашається за заявою платника шляхом відрахувань з його зарплати, пенсії, стипендії за місцем їх отримання. Чи стягаються за рішенням суду. Заборгованість стягається незалежно від досягнення дитиною повноліття, а у разі, якщо повнолітні діти продовжують навчання - до досягнення 23 років.