Що потрібно знати, щоб розпочати власну справу?

Що потрібно знати, щоб розпочати власну справу?

Найпростішим та найдешевшим способом відкрити власну справу є реєстрація громадянина, як приватного підприємця. Найчастіше такий метод провадження підприємницької діяльності використовується у випадку, коли підприємець виконує діяльність по роздрібній торгівлі, наданню побутових послуг, дрібному виробництву тощо.

Пам’ятайте, законодавство не обмежує громадян у праві на здійснення підприємницької діяльності за ознакою громадянства, соціальним чи майновим станом!

Перш ніж прийняти рішення про реєстрацію майбутньої підприємницької діяльності – радимо визначтесь з видами діяльності, які Ви плануєте здійснювати, вивчити ринок попиту та пропозиції на Вашу діяльність, оцінити всі потенційні ризики та можливі збитки, проконсультуватись з майбутніми партнерами в цій сфері – людьми, яким Ви довіряєте та визначити необхідність матеріальних ресурсів для подальшої роботи. Якщо у Вас немає достатньо коштів для майбутньої діяльності, фінансовими вливаннями можуть стати кредити в банках, фінансові позики в кредитних установах, до отримання яких необхідно ставитись виважено та допомога рідних, близьких, друзів.

Для початку роботи в якості приватного підприємця, по-перше, необхідно з’явитися до відділу державної реєстрації міської ради чи районної державної адміністрації, що найчастіше знаходяться в приміщеннях міської ради у містах чи районної державної адміністрації в районах.

Із собою треба мати оригінал паспорта, для посвідчення особи, оригінал і копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також реєстраційну картку № 10, яку Ви зможете придати безпосередньо у відділі державної реєстрації.

В процесі реєстрації Вам буде необхідно оплатити держмито в сумі 34 грн. Подавши вказані вище документи, державний реєстратор зобов’язаний зареєструвати Вас як приватного підприємця в продовж 2 робочих днів з моменту її звернення за умови подачі вказаних документів.

За результатами звернення держаний реєстратор видає Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності.

Після отримання Свідоцтва, необхідно звернутися до відділу реєстрації платників податків у податковій інспекції за місцем реєстрації та стати на облік суб’єктів підприємницької діяльності.
Із собою треба мати паспорт, оригінал і копію Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності.
В податковій запропонують заповнити заяву по формі 4 ОПП, бланк якої продається в кіоску, що розташований, як правило, в будинку будь-якої податкової інспекції.
За результатами реєстрації в податковій надається довідка за формою 4 ОПП і її засвідчена копія.

Після отримання довідки за формою 4 ОПП, необхідно звернутися до Вашого податкового інспектора в місцевій податкової інспекції для з’ясування питань оподаткування подальшої підприємницької діяльності. Саме податковий інспектор надасть Вам консультацію та відповіді на питання щодо оподаткування обраного Вами виду підприємницької діяльності.

Наступним етапом є реєстрація в місцевому відділенні пенсійного фонду. Із собою треба мати оригінал паспорта, оригінал і копію Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності, оригінал і копію довідки за формою 4 ОПП.
В результаті звернення, представники пенсійного фонду надають довідку про взяття на облік приватного підприємця в пенсійному фонді України і її засвідчену копію.

Майте на увазі! У випадку, якщо приватний підприємець має намір приймати на роботу найманих працівників, він зобов’язаний з’явитися до місцевого центру зайнятості разом із найманим працівником для оформлення трудового договору.

Зауважте, якщо Ви плануєте здійснювати види діяльності, які підлягають патентуванню чи ліцензуванню, Вам буде необхідно також додатково отримати торговий патент у відповідній податковій інспекції чи ліцензію – дозвіл на провадження окремих видів діяльності у відповідних органах ліцензування. Видача таких документів є платною, тому будь готові до додаткових витрат.

Середній розмір сум, які вам доведеться заплатити може сягати від 50 до 1500 гривень, залежно від того, яким видом діяльності Ви плануєте займатись та враховуючи необхідність отримання різних дозвільних документів: свідоцтв, торгових патентів, ліцензій, погоджень тощо, що в часі може зайняти від 14 днів до 2 місяців.

Знайте! У випадку, якщо в процесі діяльності громадянина-приватного підприємця виникає обов’язок погашення заборгованість за результатами підприємницької діяльності – особа несе відповідальність та ризики в межах всього майна, яке їй належить на праві приватної власності, включаючи житло, автомобілі, рахунки в банківських установах тощо, тобто того майна, на яке законом може бути накладено стягнення.