Громадські організації долучаються до святкування "Днів Європи в Україні"

    25 квітня  у Києві відбулася прес-конференція «Як громадськість відзначатиме «Дні Європи в Україні - 2013», організована Мережею Центрів Європейської Інформації України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

  Представники громадських організацій, які взяли участь у прес-конференції анонсували заходи у рамках кампанії «Дні Європи в Україні -2013», що відбудуться з 7 по 27 травня у 19 регіонах України. Регіональні анонси заходів будуть розміщені на порталі Мережі ЦЄІУ http://ukrcei.org/.

 Євгенія Олійник, координатор проекту «Дні Європи в Україні -2013» повідомила: «Основний акцент у цьогорічній кампанії щодо відзначення Днів Європи робитиметься на змістовній частині. Поряд із традиційними вже єврокварталами додаються 2 компоненти: показ документальних фільмів з прав людини та проведення веб-конференцій з експертами в галузі європейських стандартів. Важливим є спілкування з людьми, надання інформації для роздумів. Адже приналежність громадян до «європейської сім‘ї» починається із людської свідомості, а не лише територіального розташування держави».

    Голова  Правління Комітету виборців України Олександр Черненко, зокрема, зазначив: «Дні Європи в Україні, які проходитимуть цього року, мають винятково важливе, навіть символічне значення. Адже сьогодні ми впритул наблизилися до підписання Угоди про Асоціацію з ЄС. І тут особлива відповідальність лягає на експертне середовище та лідерів громадської думки – пояснити співвітчизникам всі переваги  європейської перспективи для нашої країни. Сподіваюсь, що в рамках Днів Європи в Україні, це вдасться зробити максимально широко та ефективно».

   Генадій Кофман, програмний директор фестивалю документального кіно про права людини «DocuDays» розповів про мету участі фестивалю в відзначенні днів Європи: «Сьогодні точаться дискусії про майбутнє кінофестивалів у добу інтернету. Проте, гадаю, саме наш фестиваль не піде у віртуальний простір, адже для наших глядачів важливе спілкування після перегляду, а режисерам та продюсерам,як і нам – організаторам, треба бачити обличчя, очі людей у залі. Втім, як засвідчує досвід, зараз Docudays UA – це ще й середовище, котре допомагає пробудити в наших співвітчизниках  почуття власної гідності надихнути людей на активні дії щодо захисту своїх прав»

Поширити