Мін'юст хоче узаконити принцип єдиного вікна

    Міністерство юстиції України пропонує вдосконалити процедуру надання послуг у центрах адміністративних послуг, внісши відповідні зміни до базового закону "Про адміністративні послуги". Відповідні законодавчі зміни розміщено на міністерському сайті з метою громадського обговорення, повідомляє "Ліга.net".

    Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, запропоновані Мін'юстом зміни до чинного закону "Про адміністративні послуги" покликані врегулювати на законодавчому рівні визначення "принцип єдиного вікна" і "принцип організаційної єдності" та затвердити порядок надання адмінпослуг за цими принципами.

    Також пропонується ввести новий підхід, згідно з яким адміністративні послуги, що надаються через адміністративні центри відповідними органами, здійснюватися безпосередньо посадовими особами цих органів.

    У Мін'юсті чекають, що в результаті відповідних законодавчих змін буде введено висококваліфіковані консультації та послуги для громадян. При цьому, посадові особи, які надаватимуть відповідні послуги, будуть нести відповідальність за якісне та своєчасне їх надання. Зменшиться також ймовірність відмов у прийомі документів за формальними ознаками, вважають у міністерстві.

    "Крім того, запровадження механізму надання адміністративних послуг за принципом" єдиного вікна "і" організаційної єдності "дозволить суттєво спростити процедуру отримання послуг, оскільки перекладає обов'язок з отримання різних погоджень, довідок тощо на посадових осіб, які надають адміністративні послуги. Тим самим буде не тільки спрощений відповідну процедуру для громадян, а й сприятиме подоланню корупційних чинників у цьому процесі ", - сказано в повідомленні.

image: 
Поширити