Пропустити навігацію.
«Захисти своє право!»

Пройшов ТО щойно купленого автомобіля

Мене оштрафували за те, що я не пройшов ТО щойно купленого автомобіля. Чи є в мене такий обов’язок?

відповідь

Ст. 121 КУпАП України поряд з іншими порушеннями передбачає відповідальність за керування водіями транспортними засобами, що своєчасно не пройшли державного технічного огляду.
Питання порядку проходження державного ТО регулює «Порядок проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів», затверджений Постановою Кабінету Міністрів від 09.07.2002 №606, частина 16 якого визначає випадки проведення ТО.
Зокрема, техогляд зареєстрованих підрозділом Державтоінспекції нових засобів проводиться без перевірки технічного стану.
Засіб, перереєстрований у зв’язку із зміною номерних знаків чи переобладнанням (зміна марки, моделі, складових частин, що мають ідентифікаційні номери) та зареєстрований новим власником, подається для техогляду в 10-денний строк від дня реєстрації або перереєстрації підрозділом Державтоінспекції.
Тому, якщо Ваш автомобіль новий і вже зареєстрований ДАІ, то ТО проходити не потрібно, а отже, притягнення до адміністративної відповідальності не може мати місце. Якщо ж автомобіль Вами перереєстровувався, то у Вас є обов’язок протягом 10-ти днів пройти державний технічний огляд Вашого авто.