Скасована держреєстрація баз персональних даних

    Рада внесла зміни до закону "Про захист персональних даних" і до кодексу про адміністративні правопорушення. За відповідний проект закону №2836 в цілому проголосували 348 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє "Коммерсант".

    Парламент визначив, що Омбудсман, а також суди будуть повноважними органами в цій сфері замість Державної служби захисту персональних даних.

    Рада також визначила, що до повноважень омбудсмана в цій сфері відноситься проведення на підставі звернень або за власною ініціативою планових, позапланових і контрольних перевірок власників або розпорядників баз персональних даних в порядку, визначеному Уповноваженим, із забезпеченням доступу до приміщень, де здійснюється обробка даних.

    Окрім цього, Рада наділила повноваженнями отримувати на вимогу омбудсмана і мати доступ до будь-якої інформації і документів власників або розпорядників баз даних, які (повноваження) необхідні для запобігання або усунення порушень законодавства, у тому числі (інформації) про зміну, видалення або знищення даних, забезпечення доступу до них.

    Рада надала право Омбудсману на складання протоколів про притягування до адміністративної відповідальності і напрям їх до суду.

   Також парламент ввів заборону на обробку персональних даних про расове або етнічне походження, політичні, релігійні і світоглядні переконання, членство в партіях, засудження за кримінальні злочини, а також даних, що стосуються здоров'я, статевого життя, біометричних або генетичних даних.

Поширити