Кримінальна відповідальність за хабарництво

    В Україні 18 травня, набув чинності закон № 221-VII, яким вводиться кримінальна відповідальність за обіцянку або пропозицію неправомірної вигоди. Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність до стандартів Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією" опубліковано у виданні "Голос України", повідомляє "ЮВУ".

    Відповідно до закону, пропонується віднести всі корупційні правопорушення, пов'язані з отриманням неправомірної вигоди, до числа злочинів.

    Крім того, пропонується замінити термін "хабар" поняттям "неправомірна вигода".

    Закон передбачає криміналізацію всіх елементів активного і пасивного хабарництва, у тому числі обіцянку неправомірної вигоди, а також встановлення кримінальної відповідальності за прийняття пропозиції чи обіцянки неправомірної вигоди.

    Так, за пропозицію посадовій особі неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення ним тої чи іншої дії в інтересах того, хто пропонує таку вигоду, передбачається встановити покарання від штрафу (250-500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян) до позбавлення волі з конфіскацій від 3 до 6 років.

    За ухвалення посадовою особою пропозиції неправомірної вигоди пропонується встановити покарання у вигляді штрафу від 750 до 1 тис. неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

    Одержання неправомірної вигоди посадовою особою з використанням наданої їй влади чи службового становища карається штрафом від 1 тис. до 1,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від 3 до 6 місяців, або позбавленням волі на строк від 2 до 4 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

    Одержання службовою особою неправомірної вигоди у особливо великому розмірі, або отримання такої вигоди посадовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, карається позбавленням волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

    Неправомірною вигодою в особливо великому розмірі вважається вигода, яка в 500 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

image: 
Поширити