розділ земельної частки приватного будинку

Допоможіть будь-ласка з вирішенням питання. Мені з братом бабця подарувала одноповерховий будинок на двох (документально розподіливши між нами кому які кімнати дістануться) та землю біля будинку (співвідношенням 50/50), але межі земельних частин не розділені. Будинок розташований на одній частині двору. Брат собі перед будинком, добудував будинок з окремим входом (на 3 поверхи)і з'єднав його зі своєю частиною будинку. Добудова до будинку, займає більшу половину двору при в'їзді в двір. Зараз хочемо поділити двір, але не можемо дійти згоди. Допоможіть вирішити наступні питання:
1) Скільки метрів по санітарним нормам повинно бути від краю будинку до сусідньої межі? Чи залежать санітарні норми від кількості поверхів в будинку?
2) При розподілі землі брат наполягає на тому, що в землі пролягає газова труба до його будинку по моїй території, і я повинен цю частину територі уступити йому, чи повинен я це робити і чому?
3) Якщо не дійдемо згоди в розподілі землі, відповідно до яких норм та статтей законодавства можна буде направляти позов до суду? Чи потрібно при цьому платити державне мито, та в якому розмірі? Від чого буде суд відштовхуватися при прийнятті рішення?

1. Колись діяли ДБН 79-92, відповідно до яких така відстань не мала перевищувати 1 м. Однак ці норми зараз втратили чинність, а нові не встановили чітко, якою має бути ця відстань.
Є лише такі вимоги, передбачені Плануванням і забудовою сільських поселень ДБН Б.2.4-1-94:
Житлові будинки слід розміщувати з відступом від червоної лінії селищних доріг та головних вулиць поселень не менше 6 м, а житлових вулиць та проїздів - не менше 3 м.
Відстань від стін індивідуального будинку з вікнами житлових кімнат і кухонь, а також від головних входів в будинок (квартиру) до інших житлових будинків та господарських будівель має бути не менше 6 м.
2. Ні, ви не повинні уступати йому. Ваш брат має право на земельний сервітут, передбачений п. в) ст. 99 ЗКУ: право експлуатації ліній електропередачі, зв'язку, трубопроводів, інших лінійних комунікацій. Однак ваше право власності на таку ділянку зберігається. Ваш брат лише матиме право користуватися нею на умовах, які Ви передбачите між собою у договорі, або ящо ви не дійдете згоди - встановить суд. Варто зазначити, що Ви можете вимагати плату за встановлення сервітуту, відшкодування збитків, які нанесе Ваш брат при використанні вашої земельної ділянки і користування братом Вашої ділянки має бути найменш обтяжливим для Вас. Землю йому Ви уступати не зобов'язані, але сервітут надати повинні.
3. Відповідно до норм Земельного кодексу (ст. 158) Вам не треба йти до суду - органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян. І лише якщо Ви не згодні з рішенням органу місцевого самоврядування - тоді його можна оспорити до суду. Земельні спори розглядаються органом місцевого самоврядування на підставі заяви однієї із сторін у тижневий строк з дня подання заяви.

Для виконання рішення суду, при розподілі домоволодіння та проведення додаткової судової бедівельної експертиз, 24.10.2013 року проведена поточна інвентарізація та виготовлений технічний паспорт станом на 24.10.2013 року. В відповідності з наказом Мінрегіонбуду №-404 від 09.08.2013 року прибудови, які виконані без порушення несущчх капітальних стін (обумовлені в даному наказі) БТІ визнало такими, які не відносяться до самовільного будівництва. Разом з тим позивач вимагає від відповідача узаконення обєктів у встановленому порядку. Прошу надати розяснення щодо необхідності даної процедури

Для виконання рішення суду, при розподілі домоволодіння та проведення додаткової судової будівельної експертиз, 24.10.2013 року проведена поточна інвентарізація та виготовлений технічний паспорт станом на 24.10.2013 року. В відповідності з наказом Мінрегіонбуду №-404 від 09.08.2013 року прибудови, які виконані без порушення несучих капітальних стін (обумовлені в даному наказі), БТІ визнало такими, які не відносяться до самовільного будівництва. Разом з тим позивач вимагає від відповідача узаконення об'єктів у встановленому порядку. Прошу надати роз'яснення щодо необхідності проведення даної процедури узаконення.

Уточнення тут. http://administr-law.org.ua/node/4335