Пропустити навігацію.
«Захисти своє право!»

Без печаток: спрощення для підприємців, яке може виявитися формальним

 Українські підприємці зможуть працювати без печаток. Уряд схвалив відповідний законопроект і передав його на розгляд Верховної Ради. Експерти ж побоюються, що полегшення може створити низку проблем.

Якщо законопроект схвалить Верховна Рада, то українським підприємцям буде легше відкрити та вести власний бізнес. Законопроект передбачає, що печатки матимуть винятково інформаційний характер, а не дозвільний, як це було дотепер. Вони використовуватимуться за бажанням підприємця. 

Таким чином, необхідність мати печатку всім суб’єктам господарської діяльності відпаде. Це дозволить бізнесу заощаджувати час і гроші, констатує урядовий уповноважений з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський. Адже зараз підприємці після державної реєстрації вимушені проходити ще дві процедури, які вимагають додаткового часу й коштів. Аби отримати дозвіл МВС на виготовлення печатки та власне виготовити саму печатку нині потрібно витратити близько тижня і сплатити близько 400 гривень. 

Обтяжливе полегшення? 

Підприємці схвалюють ініціативу. Однак експерти побоюються, що відміна буде лише формальною, адже інші закони вимагають печаток. Зокрема коли йдеться про оформлення договорів чи співпрацю з банківською сферою. Залишається відкритим питання про підтвердження офіційного статусу документу. Адже якщо печатки будуть відмінені, то податкова з часом зробить обов’язковою здачу звітності через інтернет. А за ключі активації електронного підпису підприємцю доведеться платити понад 100 гривень на рік. Тож одноразова сплата 400 гривень за виготовлення печатки може виявитися і не таким вже бізнес-тягарем. 

У багатьох країнах без печаток 

Сергій Осаволюк, аналітик Міжнародної фінансової корпорації, яка ініціювала розробку цього документу для України, наголошує на позитивних моментах спрощення. «Для банків, лікарів, адвокатів чи нотаріусів печатка має бути обов’язковою. Але вона не повинна бути обов’язковою для звичайного малого і середнього бізнесу для початку власної справи», - каже Осаволюк. За його словами, ініціатива допоможе Україні піднятися в рейтингу Світового банку за легкістю започаткування бізнесу. У більшості країн Європи та СНД (крім України, Азербайджану та Росії) немає обов’язкової вимоги для підприємців мати печатку.
 

 

Поширити