про відмову в наданні додаткової відпустки

Я маю статус одинокої матері. Моїй доньці зараз 17 років, але вона вже народила свою дитину. Коли я звернулася до керівника свого підприємства з заявою про надання мені додаткової відпустки терміном 10 днів, як одинокій матері, мені було відмовлено. Чи правомірні дії керівництва про відмову мені в наданні додаткової відпустки, адже я виховую неповнолітню дитину?

Відповідно до ст.19 Закону України «Про відпустки», яка регламентує підстави надання додаткової відпустки , на щорічну додаткову оплачувальну відпустку тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів мають право жінки, які працюють і мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокі матері, батьки, які виховують дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особи, яки взяли дитину під опіку.
Крім того, статтею 2 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» визначено, що дитина - особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом вона не набуває прав повнолітньої раніше, тобто набуває повної цивільної дієздатності. Одною з підставою надання повною цивільної дієздатності, згідно частини першої статті 35 ЦК України, є внесення запису в свідоцтво про народження дитини в якості матері або батька неповнолітньої особи .
Враховуючи, що Ваша донька народила дитину в неповнолітньому віці, і записана в якості матері цієї дитини, вона , згідно діючого законодавства, набула повної цивільної дієздатності, а в такому разі її вже не можна вважати дитиною. Тому Вам правомірно відмовлено в наданні додаткової відпустки.