Чи потрібно міняти водійські права при зміні прізвища?

При одруженні я змінила прізвище, але водійські права отримала ще будучи неодруженою. Чи потрібно мені змінювати водійські права, чи буде достатньо просто пред’являти свідоцтво про одруження?

Питання видачі, обміну посвідчення водія регулює Положення про порядок видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затверджене Постановою Кабінету Міністрів №34 від 08.05.1993 року.
Що стосується необхідності обміну такого посвідчення при зміні прізвища, то абзацом 2 пункту 27 Положення передбачено, що обмін посвідчення водія у зв’язку із зміною особистих даних власника (прізвище, ім’я та по батькові) проводиться на підставі документа, що підтверджує таку зміну, згідно з пунктами 25 і 26 цього Положення.
П. 25 Положення говорить, що особи, які керують транспортним засобом (якщо це підтверджено відповідними документами), обмінюють посвідчення водія без складення іспитів. А особам, які протягом останніх 12 місяців не керували транспортними засобами, обмін посвідчень водія проводиться після складення теоретичного і практичного іспитів без обов’язкового додаткового їх навчання в закладі з підготовки водіїв (п.26 Положення).
Тому, у разі зміни Вашого прізвища у зв’язку з одруженням потрібно посвідчення водія обміняти. Водночас, якщо вас під час керування транспортним засобом зупинить працівник ДАІ і на той час вище не успієте обміняти водійське посвідчення після одруження, то ви можете надати йому як таке посвідчення, так і документ (свідоцтво про одруження), щоб на їх основі він міг переконатись у наявності у вас відповідного права на керування транспортним засобом. В разі вчинення працівником ДАІ незаконних дій або ж рішення ви вправі оскаржити їх його керівництву, до органів прокуратури або ж в суд у порядку адміністративного судочинства.