Запланована діяльність Комітету виборців України на повторних виборах народних депутатів України

15 грудня 2013 року в Україні відбудуться повторні вибори народних депутатів у 5 одномандатних виборчих округах, де згідно рішення Центральної виборчої комісії не можливо було встановити результат на чергових виборах у 2012 році. 16 жовтня офіційно розпочалася виборча кампанія у цих округах.

Комітет виборців України здійснює на повторних виборах в 5 округах низку моніторингових, просвітницьких та правозахисних програм, метою яких є сприяння відкритості та демократичності виборчого процесу, мобілізація виборців та формування усвідомленого вибору:

  • Довготермінове спостереження. У кожному окрузі працюють команди спостерігачів КВУ, що ведуть моніторинг всіх етапів виборчого процесу, діяльність виборчих комісій, штабів кандидатів. Всі виявлені порушення фіксуються і оприлюднюються.
  • Правозахист: підтримка діяльності «гарячої лінії» «ЗАХИСТИ ВИБІР 2013» (044) 425-23-01, 425-37-20 і надання оперативної правової допомоги у мобільних інформаційно-просвітницьких консультативних центрах
  • Просвітницька кампанія «Підкуп – СТОП!»
  • Навчання членів виборчих комісій. Експерти КВУ в якості тренерів беруть участь у навчанні членів дільничних виборчих комісій, організованого Центральною виборчою комісією у партнерстві з Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Міжнародною фундацією виборчих систем.
  • Спостереження за голосуванням та підрахунком голосів. У день виборів 15 грудня на дільницях та в окружних виборчих комісіях працюватимуть 400 спостерігачів від КВУ, з метою реагування на порушення виборчого законодавства та інформування про них.

Проекти здійснюються за підтримки Посольства Великої Британії в Україні і Посольства Королівства Норвегія.

Поширити