Кабмін пропонує Раді затвердити перелік платних адмінпослуг

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді затвердити перелік платних адміністративних послуг.

Про це сказано в повідомленні Міністерства економічного розвитку й торгівлі, повідомляють "Українські новини".

Уряд схвалив розроблений міністерством проект закону "Про перелік адміністративних послуг і плату (адміністративний збір) за їх надання", що ставиться до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

"Це фундаментальний законопроект, який визначає перелік адміністративних послуг, які надаються державними органами всіх рівнів, і встановлює плату за надання цих послуг і стягнення такої плати єдиноразово за весь комплекс дій", - сказав міністр економічного розвитку й торгівлі Ігор Прасолов.

Перелік нараховує 1 510 адміністративних послуг, передбачених 237 законодавчими актами.

З них: 535 - видача ліцензій, 180 - процедури реєстрації, 173 - видача документів дозвільного характеру, 60 - видача посвідчень, свідоцтв, сертифікатів.

Список був сформований за результатами аналізу законодавства й у нього ввійшли послуги, одержання яких законодавчо встановлене.

При цьому до платних послуг віднесені лише ті, для яких законами передбачена платність.

Відповідно до законопроекту, сума плати за адмінпослуги визначена у співвідношенні до мінімальної заробітної плати, що дасть можливість врахувати інфляційну складову (крім послуг, за які плата стягується в іноземній валюті).

Як повідомляло агентство, у вересні Кабмін затвердив план заходів щодо створення Єдиного державного порталу адміністративних послуг.

Поширити