Як заставити використовувати аліменти за призначенням
Submitted by Anonymous (не перевірено) on Втр, 12/03/2013 - 12:41
Я розлучився з дружиною кілька років тому. Вона одразу вийшла заміж і з ними живе мій син. Я добре заробляю і щомісяця плачу аліменти - 4500 гривень. При цьому мій син ходить в поношених речах, а жінка з новим чоловіком витрачають гроші на розваги і вже кілька місяців ніде не працюють.
Форум:
- Log in to post comments
Відповідь
Аліменти, отримані на дитину, є власністю того з батьків, на ім'я кого вони виплачуються, і мають використовуватися за цільовим призначенням (ч. 1 ст. 179 Сімейного кодексу України).
Використання аліментів на дитину за цільовим призначенням означає, що той з батьків (інша особа, зазначена у ст. 179 СК України), на ім'я якого вони виплачуються, зобов'язаний спрямовувати їх на забезпечення потреб дитини у харчуванні, одязі, здобутті освіти, а також на створення їй гідних умов життя.
У випадках, коли аліменти на дитину використовуються не за цільовим призначенням, відповідно до ч. 1 ст. 186 СК України за заявою платника аліментів або за власною ініціативою орган опіки та піклування перевіряє цільове витрачання аліментів.
Згідно з ч. 2 ст. 186 СК України у разі нецільового витрачання аліментів платник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.
Таким чином, для здійснення контролю за цільовим використанням аліментів Ви маєте право звернутися до органу опіки та піклування із відповідною заявою. Орган опіки та піклування зобов’язаний буде провести перевірку цільового використання аліментів, по закінченню якої у складеному ним висновку має відобразити наявність чи відсутність фактів нецільового витрачання аліментів про що повідомити Вам.
При виявленні в ході перевірки органом опіки та піклування фактів нецільового використання аліментів Ви маєте право згідно ч. 2 ст. 186 СК України звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів (у разі сплати аліментів за рішенням суду) або про внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.
Якщо ж Ви добровільно сплачуєте аліменти, то звертатися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів не виникає потреби. Здійснювати контроль за їх використанням Ви зможете через орган опіки та піклування.