На якій підставі виписати колишнього власника?

Маю необхідність терміново зняти з реєстрації у своїй квартирі брата, у минулому власника частини квартири (між мною як власником і братом як власником був іще один "проміжний" власник - мати, було два договори дарування з невеликою різницею в часі). Оскільки виписуватися добровільно він не бажає, то доведеться звертатися до суду. Згідно визначення в кодексах, наскільки я розумію, брат не є членом моєї сім'ї, адже ми з ним не проживаємо разом, не пов'язані спільним побутом і не ведемо спільного господарства. В квартирі не проживає вже 10 місяців, представниками ЖЕО складено поки що лише один акт тиждень тому. Квартира є моєю приватною власністю. Ці 10 місяців брат проживає з матір'ю в іншій квартирі. Чи є у мене шанс виписати його зараз, без очікування складання наступних актів? На яких підставах, чи не підкажете статтю? Ст. 405 ЦК? Ст. 71, 72, 107, 168 ЖК? Але ж він не член сім'ї, це зрозуміло з ч.2 ст. 64 ЖК. Можливо ст. 406 ЦК, "Сервітут припиняється у разі припинення обставини, яка була підставою для встановлення сервітуту", "Сервітут може бути припинений за рішенням суду на вимогу власника майна за наявності обставин, які мають істотне значення"? Адже за змістом прописка в квартирі - це право користуватися, а отже сервітут. Допоможіть будь ласка скерувати міркування у потрібному напрямку. Я не маю юридичної освіти, і ніколи не зверталася до суду, а між тим за браком коштів свої інтереси в суді доведеться представляти самостійно.

Уточніть дещо. Мати Вам і братові подарувала квартиру на двох? Чи як? Як Ваш брат перестав бути власником частини квартири (подарував Вам?). Цей момент незрозумілий.

Брат був зареєстрований в квартирі ще з народження, після приватизації квартири йому стала належати 1/2 частина квартири (інша 1/2 була батькова). У липні 2013 брат подарував цю частину квартири матері, а мати слідом подарувала її мені. На час укладення обох договорів він залишався зареєстрований у квартирі. Таких перехід права власності - це було частиною взаємовигідної угоди для всіх, у нас були усні домовленості. Робили саме так задля економії коштів (податкова ставка 0), а також через неможливість оформлення купівлі-продажу, оскільки на другу частину квартири ще не була оформлена спадщина. Однак останнім часом брат став агресивно поводитися, б'є матір, має великі заборгованості перед банками, погрожує мені і моїй дитині, тож я вимушена вжити всіх можливих заходів для того, щоб зняти його з реєстрації в своїй квартирі.

Забудьте про ст. 71, 72, 107 ЖК. І навіть не з тих підстав, які Ви зазначили. Вони стосуються наймачів. Розділ, до якого ці статті відносяться, називається "КОРИСТУВАННЯ ЖИЛИМИ ПРИМІЩЕННЯМИ В БУДИНКАХ ДЕРЖАВНОГО І ГРОМАДСЬКОГО ЖИТЛОВОГО ФОНДУ". Квартира ж є Вашою приватною власністю. Ст. 168 ЖК теж стосується найму.
Ви - єдиний власник квартири. Тому стосовно ЦК Ви думаєте правильно. Ч. 2 ст. 406 ЦК Вам підходить. Також використовуйте ст. 391 Цивільного кодексу України, де зазначено, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном. Зазначайте, що у Вашого брата немає законних підстав для проживання з Вами (ні права власності, ні договору оренди), зазначайте його агресивну поведінку.
Є ст. 405 по ЦК України, де зазначено, що члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Визначення члена сім'ї є доволі закрученим. Ваша фраза "Згідно визначення в кодексах, наскільки я розумію, брат не є членом моєї сім'ї, адже ми з ним не проживаємо разом, не пов'язані спільним побутом і не ведемо спільного господарства" є правдою, але зберіть докази, що він у Вас не проживає (свідчення мами, сусідів та інші, акт ЖЕО). І Вам не треба чекати рік і ще один акт ЖЕО.
P.S. Якщо Ви проживаєте у області, де у нас є громадські приймальні - можете звернутися за допомогою для складення позову.

<