Колективне звернення

Сусід у свою квартиру зносить сміття з вуличних контейнерів. У квартирі повна антисанітарія, таракани (які вже є і у сусідів теж), щури, сморід стоїть на весь коридор. Власник квартири вже в ній не живе, переїхав на іншу. Ми з сусідами вирішили об’єднатися і розпочати з ним боротьбу. Спочатку подзвонили в СЕС, там відповіли, що це не їхня компетенція і направили в ЖЕК, а в ЖЕК сказали, що нам в СЕС. Скажіть будь-ласка з чого почати, куди направити колективне звернення?

Стаття 383 Цивільного кодексу України визначає основні права власників житлового будинку або квартири. Одним з найважливіших їхніх прав є можливість власника використовувати квартиру або будинок для власного проживання або проживання членів своєї сім'ї, інших осіб. Даному праву кореспондує обов'язок власника використовувати житло лише за цільовим призначенням, тобто неможливість використання житла для промислового виробництва та інших цілей, не пов'язаних із проживанням у ньому.
До обов'язків власників квартир, наймачів та орендарів належать: використання приміщень житлових будинків за призначенням, забезпечення збереження житлових і підсобних приміщень квартир та технічного обладнання будинків, дотримання правил пожежної безпеки, вжиття заходів по усуненню несправностей у квартирі власними силами або силами підприємств з обслуговування житла.
Серед інших обов'язків зобов'язанням кожної людини є піклування про своє здоров'я, не нанесення шкоди здоров'ю інших людей, утримання житлових та інших приміщень відповідно до вимог санітарних норм та дотримання санітарного та епідемічного благополуччя населення взагалі.
Утримання великої кількості відходів у житловому приміщення багатоквартирного будинку, що перешкоджає сусідам нормально існувати та створює загрози епідемічному благополуччю оточуючих, іде врозріз із зазначеними вище зобов'язаннями.
Такі дії містять в собі ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 42 Кодексу України про адміністративні правопорушення - порушення санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм. Таке правопорушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Що стосується органів влади, які повинні врегулювати дану ситуацію, то
забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, нагляд за дотриманням санітарних і протиепідемічних норм і правил є прямим обов'язком органів санітарно-епідеміологічної служби. Саме органи санітарно-епідеміологічної служби повинні розглядати справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням санітарно-гігієнічних і протиепідемічних правил і норм, накладати відповідні стягнення, а також вживати інших необхідних заходів. Для виконання своїх функцій по забезпеченню санітарного та епідемічного благополуччя населення органи санітарно-епідеміологічної служби наділені законом досить значними повноваженнями. У разі необхідності вони мають право залучати для припинення порушень санітарного законодавства працівників органів внутрішніх справ.
Враховуючи викладене вище, радимо письмово звернутися до органу санітарно-епідеміологічної служби із заявою про порушення санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм. Крім того, також не завадить звернутися і до дільничного інспектора міліції за місцем проживання.