дозволи на секонд

Думаю відкрити секонд-хенд у селі в приватному будинку. Де мені потрібно брати відповідні дозволи і де взяти документ, що це приміщення не житлове.

Для того щоб відкрити магазин секонд-хенду для початку необхідно визначитися з організаційно-правовою формою здійснення такої діяльності, тобто суб’єктом зазначеної господарської діяльності буде юридична особа, або ж фізична особа-підприємець. Від цього буде залежати як перелік необхідних документів для відкриття магазину.
Слід зазначити, що юридична особа або фізична особа-підприємець набувають права здійснення господарської діяльності за умови їх реєстрації в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15 травня 2003 р. N 755-IV.
Пунктом 4 статті 3 цього закону визначає, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, здійснює реєстрацію (легалізацію) об’єднань громадян (у тому числі професійних спілок та їх об’єднань), благодійних організацій, політичних партій, творчих спілок та їх територіальних осередків, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, асоціацій органів місцевого самоврядування, інших установ та організацій, визначених законом, та видає виписку з Єдиного державного реєстру, оформлену державним реєстратором відповідного центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, за місцезнаходженням юридичної особи – саме питання реєстрації може бути узгоджене з сільською радою, так як вона є органом виконавчої влади та здійснює свої повноваження на території до якої входить і територія де планується відкриття Вашого магазану.
Стаття 5 даного закону визначає місце проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців . Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи – підприємця.
Для того, щоб відкрити магазин секонд-хенду необхідна наявність наступних документів:
1. Витяг про державну реєстрацію суб’єкта господарювання або копія свідоцтва про державну реєстрацію.
2.Договір оренди або інший документ,який підтверджує правомірність знаходження магазину (торгової точки)в приміщенні.
3.Дозвіл на розміщення об'єкту торгівлі (воно видається за наявності дозволів та погоджень з СЕС, пожежниками, договір на вивіз сміття і т.д.
4. Дозвіл на розміщення об'єкта торгівлі необхідно отримувати в Управлінні з питань підприємництва, інвестицій та споживчого ринку.
5. Накладні або інші документи про походження товарів.
6. Книга скарг та пропозицій.
Питання відкриття торгового магазину є досить комплексним і потребує отримання дозволів не в одній інстанції, тому узгодження всіх обставин лише з сільською радою буде недостатньо, так як її компетенція відповідно до законодавства обмежена і не може регулювати всі пов’язані з відкриттям магазину питання, для цього існує ряд органів, які були наведені вище, які правомочні вирішувати їх.