Мін’юст запроваджує нову систему проходження іспитів і доступу до професії нотаріуса

Четвер, Травень 15, 2014 - 13:45

Міністерство юстиції України запроваджує нову систему проходження іспитів для приватних нотаріусів за принципом зовнішнього незалежного оцінювання. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, пише "Дело".

«Був зупинений процес проведення іспиту приватних нотаріусів за старими правилами. Тепер стоїть питання про 300 кандидатів на цю посаду. Я оголошую, що Міністерство юстиції запроваджує нову систему проходження іспитів і доступу до професії нотаріуса. Буде введено за принципом зовнішнього незалежного оцінювання електронний іспит нотаріуса через відповідну кваліфікаційну комісію, який унеможливить будь суб’єктивний фактор впливу на тих осіб, які успішно чи неуспішно, здають той чи інший іспит", - зазначив міністр.

Крім того, за його словами, спрощується процедура подачі документів. Він також додав, що всі іспити, які проходитимуть в Міністерстві юстиції, будуть публічними. Петренко уточнив, що зараз для отримання свідоцтва нотаріуса, необхідно дати хабар, який обчислюється фантастичними сумами — від 20 до 100 тисяч доларів.

«Запропонована процедура складання іспитів виключить будь суб'єктивний фактор впливу на тих, хто складає і приймає іспити, і таким чином знищить корупційну складову, яка до цих пір існувала в нотаріаті", - пише Петренко на своїй сторінці в Facebook.

Поширити