Термін повноважень Президента, обраного 25 травня, складе 5 років

Четвер, Травень 15, 2014 - 17:45

Конституційний суд України ухвалив, що Президент України, обраний на дострокових виборах 25 травня, матиме повноваження строком на 5 років. Про це повідомив один із суддів КСУ, пише РБК-Україна.

"Термін повноважень Президента, обраного на дострокових виборах 25 травня, складе п'ять років", — зазначив суддя, не повідомивши подробиць рішення.

Нагадаємо, КСУ 16 травня оприлюднить рішення з приводу термінів повноважень Президента, обраного на дострокових виборах.

Саме рішення КСУ прийняв 15 травня, вивчивши конституційне подання 101 нардепа щодо офіційного тлумачення положень частин першої, п'ятої статті 103 Конституції у системному зв'язку з пунктом 16 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України щодо визначення терміну повноважень Президента України, обраного на позачергових виборах, а також терміну проведення наступних чергових виборів Президента України.

Суддя-доповідач у справі - Петро Стецюк.

Практичну необхідність у роз'ясненні та офіційній інтерпретації зазначених положень Конституції нардепи обґрунтовували неоднозначним розумінням того, на який термін обирається Президент України на позачергових виборах, призначених Верховною Радою на 25 травня 2014 року, оскільки, на думку нардепів, від вирішення цього питання залежить можливість реалізації конституційного права громадян України на участь у виборах Президента України.

image: 
Поширити