Пенсіонер з Рівного виграв справу проти управління Пенсійного фонду

Громадянин звернувся за юридичною допомогою до центру права РОГО «Комітет виборців України» в місті Рівному в серпні цього року. В нього виникли сумніви щодо правильності здійснення перерахунку пенсії працівниками Пенсійного фонду на підставі заяви, поданої ним у квітні 2010 року.

Юристи організації підготували письмове звернення до управління ПФ України в м. Рівне з проханням надати деталізовану інформацію про те, яким саме чином здійснено розрахунок проведеного в 2010 році перерахування його пенсії, які були застосовані при цьому коефіцієнти. У відповіді Пенсійного фонду на звернення зазначалося, що перерахунок громадянину було проведено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів №530 від 28.05.2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих громадян» з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії та показника заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2007 рік.

Однак, такий перерахунок суперечить деяким вимогам пенсійного законодавства України. Зокрема, Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058-IV у редакції, що діяла до внесення змін Законом «Про державний бюджет України на 2008 рік і внесення змін у деякі законодавчі акти України» від 28.12.2007 р., оскільки положення останнього Закону були визнані неконституційними.

«Відповідно до чинного пенсійного законодавства працюючі пенсіонери мають право на перерахунок пенсії, якщо після її призначення відпрацювали не менше двох років, – коментує ситуацію юрист РОГО КВУ Мирослава Примак. – При цьому, враховується страховий стаж після призначення пенсії і, за бажанням заявника, показник заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком. Тобто, якщо людина звертається за перерахунком пенсії в 2010 році, то повинен враховуватись показник заробітної плати за 2009 рік, який становить 1650,43 грн. (у 2007 році цей показник становив 1197,91 грн., у 2008 – 1573,99)».

Враховуючи це, юристи Рівненського Комітету виборців підготували громадянину відповідний адміністративний позов у суд.

І от нещодавно Рівненський міський суд за результатами розгляду цього позову вимоги пенсіонера задоволив повністю. Дії управління Пенсійного фонду України в м. Рівне було визнано протиправними і зобов’язано здійснити перерахунок та виплату чоловіку пенсії із застосуванням показника заробітної плати за 2009 рік.

Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ

Новини: 
Поширити