Яким чином продати квартиру у якій прописана малолітня дитина?

Питання:

Яким чином продати квартиру у якій прописана малолітня дитина?

Згідно ЗУ "Про охорону дитинства малолітнью є особа яка не досягла віку 14 років. Отже Згідно ст 29 ч. 3 Місцем проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я тощо, в якому вона проживає, якщо інше місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками (усиновлювачами, опікуном) або організацією, яка виконує щодо неї функції опікуна. У разі спору місце проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років визначається органом опіки та піклування або судом.
Та ч.4 ст 29 ЦКУ Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я, в якому вона проживає.
Згідно з п.40 " Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України "у разі укладення правочинів, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, у тому числі договорів щодо поділу, обміну житлового будинку, квартири за участю осіб, над якими встановлено опіку або піклування, нотаріус перевіряє наявність дозволу органу опіки та піклування на укладення таких договорів.
Отже ви можете укладати договір купівля продажу житла, але в окремих випадках можливо буде необхідно отримати дозвіл від органу опіки та піклування.