Оплата праці за виконання обов`язків керівника

Допоможіть у вирішенні наступного питання. Директор музичної школи пішла у щорічну відпустку та на час відпустки поклал виконання своїх обов`язків на завгоспа, а на 17 днів на секретаря. Чи повинна бути доплата секретарю і в якому розмірі. як потрібно це оформити, для того щоб отримати доплату. Дякую.
І ще одне питання стосовно відпустки за власний кошт (за сімейними обставинами) чи можу я взяти цю відпустку на 10 днів, виключаючі вихідні,адже вихідні і так не оплачуються. Дякую.

Щодо відпустки за власний рахунок, то відповідно до ст. 5 Закону України "Про відпустки": 

Тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях.

Єдиний виняток - щорічні відпустки та додаткові відпустки працівникам, які мають дітей (стаття 19 цього Закону). Для визначення тривалості таких відпусток - неробочі та святкові дні не враховуються. Тому виключити Вам вихідні дні з відпустки не вийде.
 

Щодо оплати праці, то секретарю потрібно на ці 17 днів оформитися за сумісництвом, щоб отримати гроші. Відповідно до ст. 102 КЗпП працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу. Умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій визначаються Кабінетом Міністрів України. Ці умови передбачено Наказом N 43 Мінпраці, Мін'юсту та Мінфіну від 28.06.93 "Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій".