Тариф на електрику

Я маю приватизовану квартиру, в якій я прописаний і живу. Одночасно в даній квартирі я здійснюю свою діяльність, як ФОП - ремонтую взуття. Квартира знаходиться в житловому фонді. РЕС хоче застосовувати тарифи на надання електроенегії як до комерційного об'єкту. Це законно?

      До Вас, як до ФОП застосовуються Правила користування електричною енергією для населення затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. N 1357. 

      Відповідно до абз. 3 пункт 19 даних Правил, громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності оплачують електричну енергію, спожиту на потреби підприємницької діяльності, завідповіднимтарифом (ціною).

                Від так, вимоги РЕС є не безпідставними, однак не було враховано того факту, що дане приміщення все ж житлове, підприємницька діяльність в якому здійснюється не цілодобово, а у конкретно встановлені години, а від так, встановлення тарифів як для юридичних осіб на постійній основі є протиправним.

                Виходячи з цього, перезаключати договір про користування електричною енергією, як для особи, яка займається підприємницькою діяльністю непотрібно. Для урегулювання спору Вам необхідно звернутися до РЕС з заявою про укладення додаткової угоди до договору про користування електричною енергією щодо розподілу обліку електроенергії.

                У заяві слід вказати, що Ви не являєтесь юридичною особою, зареєстровані як фізична особа – підприємець, здійснюєте свою підприємницьку діяльність в житловому приміщенні, зареєстрованому як місце Вашого проживання, саме тому, потребуєте розподілу обліку електричної енергії на побутові та не побутові потреби. Також слід перерахувати технічне обладнання, яке використовується Вами під час здійснення такої діяльності, його потужність, години використання даного обладнання (наприклад – 6-8 год./доб.) або ж процентне співвідношення від загального об’єму використаної електроенергії (наприклад 90- побутове:10-не побутове використання).

                За наслідками розгляду заяви, облік електричної енергії, яка використовується Вами буде розподілено, тобто проміжок часу коли Ви здійснюєте підприємницьку діяльність буде обчислюватися за тарифом, що встановлений для громадян, що здійснюють підприємницьку діяльність, весь інший проміжок часу за тарифом встановленим для населення, або ж процент від загального об’єму використання електроенергії на не побутові потреби буде обчислено за відповідним тарифом.