Пропустити навігацію.
«Захисти своє право!»

Чи маю я право на компенсацію витрат на дорогу до суду?

Я проживаю у селі. До обласного центру 187 кілометрів. Нещодавно мене за заявою сусіда, як свідка викликали до окружного адміністративного суду. На проїзд в два напрямки я витратив 200 гривень. Чи маю я право на компенсацію цих витрат?

відповідь

Згідно зі статтею 92 КАСУ – витрати пов’язані із залученням свідків, несе сторона (позивач або ж відповідач), яка заявила клопотання про виклик свідків. Свідкам оплачується проїзд, а також добові в разі проїзду до іншого населеного пункту. Тобто, сусід має відшкодувати понесені витрати.

Компенсація витрат на дорогу до суду

Відповідно до Постанову КМУ від 1 липня 1996 р. N 710 за свідками зберігається середня заробітна плата за весь час, затрачений ними у зв'язку з явкою до суду. Для цього треба надати судову повістку з відміткою до бухгалтерії підприємства. Де Ви працюєте.
Особам, які не є працівниками підприємств, установ чи організацій, виплачується винагорода за відрив від звичайних занять, сума цієї винагороду рахується пропорційно витраченому часу (разом з дорогою) у розмірі мінімальної заробітної плати.
Крім того, свідкам, якщо виконання їх процесуальних функцій ов'язане з перебуванням за
межами населеного пункту постійного проживання, відшкодовуються такі витрати: вартість проїзду до місця виклику і назад, витрати, пов'язані з найманням жилого приміщення, добові.
Для отримання відшкодування треба звернутися з заявою до суду, в який Ви були запрошені в якості свідка, в заяві слід навести розрахунки суми відшкодування, і додати докази витрат. У тому числі, квітки на проїзд з зазначенням дати поїздки та ціни