Розділ земельної ділянки біля приватного будинку

Приватний будинок знаходиться у частковій спільній власності (рівні частки) двох співвласників. Перший співвласник дарує свою частку близькому родичу (без повідомлення Другого співвласника). Після чого цей новий Перший співвласник ініціює розділ прибудинкової ділянки на три частини (1 для обслуговування будинку, 2 і 3 - рівні частки співвласників); без повідомлення іншої сторони проводяться заміри, і ліцензованим підприємством складається план розподілу ділянки. На думку іншої сторони цей план обмежує повноцінний доступ до будинку і план розподілу вважає нерівноправним. Окрім того інша сторона взагалі не вважає за потрібне розподіляти землю, оскільки це може зашкодити обслуговуванню будинку.
Першй співвласник погрожує розділити землю через суд.
Питання: а) чи є неповідомлення іншого співвласника про дарування частки будинку порушенням? б)чи може суд прийняти рішення про розподіл прибудинкової земельної ділянки всупереч волі одного зі співвласників; в) за яким планом відбуватиметься розподіл земельної ділянки, якщо той, що вироблений на вимогу Першого співвласника не влаштовує іншу сторону, і скоріш за все не відповідає нормам законодавства.

Зазначены потання стосуються правої сфери, що не є достатньо врегульованої чинним законодавством:
Питання а)
Відповідно до статті 361 ЦК співвласник має право самостійно розпорядитися своєю часткою у праві спільної часткової власності. В законі відсутня норма, яка б примушувала повідомляти інших співласників про намір дарувати частку. З іншого боку, відповідно до частини першої статті 362 ЦК у разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю. Але це стосується купівля, а не безоплатного відчуження. Тож на нашу думку, в даному випадку порушення не мається.
Питання б)
Відповідно до частини першої статті 367 ЦК майно, що є у спільній частковій власності, може бути поділене в натурі між співвласниками за домовленістю між ними. Але у той же час згідно частині першої статті 364 ЦК співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності. І відсутність згоди бути перешкоджати цьому праву.
За таких обставин судове рішення є малопрогнозованим.