Процедура відключення квартири від центрального опалення у 5-поверховому житловому будинку

Доброго дня всім!!!
Підкажіть будь-ласка хто стикався з процедурою відключення квартири у "хрущовці" від центрального опалення? Чи можливо це зробити?
Справа в тому, що нас не задовільняють послуги, які надаються центральним опаленням, плануємо робити ремонт у квартирі і хотіли б встановити автономне опалення, як це можна зробити і чи взагалі можливо це зробити?

З цього приводу Держбуд роз'яснює:

1. Пунктом 34 “Правил надання населенню послуг з водо-, теплопостачання та водовідведення”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.1997 № 1497 (далі - Правила), визначено: “Споживач не має права самовільно, з порушенням проектних рішень переобладнувати санітарно-технічне обладнання житлових будинків і житлових приміщень”.

Багатоквартирні житлові будинки вводяться в експлуатацію з комплексом інженерного обладнання, яке передбачається згідно з вимогами СНиП 2.08.01-89 “Жилые здания” та інших будівельних вимог до інженерного обладнання, в тому числі до системи опалення. В наявному житловому багатоквартирному фонді в Україні переважно передбачено централізоване теплопостачання (гаряча вода та опалення), яке виконане за схемою, що збалансована в цілому по будинку, отже втручання в працюючу схему шляхом вилучення окремих елементів зумовлює потребу повного коригування загальнобудинкової системи.

2. Пунктом згаданих Правил визначено, що виконавець послуг зобов'язаний припинити за письмовою вимогою споживача надання послуг з центрального опалення (за наявності технічної можливості) на період тимчасової відсутності споживача та членів його сім'ї, опломбовуючи запірні вентилі на вводі у квартиру.

При цьому враховуються такі обставини. У багатоквартирному будинку стояки опалювальної системи транзитом проходять через квартири. При відключенні тільки опалювальних приладів обігрів приміщення здійснюється від стояків, відключити які для однієї кімнати або квартири технічно неможливо. При відключенні від центрального опалення окремої кімнати або квартири погіршуються санітарно-гігієнічні умови у ній та у суміжних приміщеннях, що може призвести до погіршення технічного стану квартир.

Масове відключення споживачів від системи центрального опалення (зниження теплового навантаження) може спричинитися до неможливості роботи котельного обладнання у такому режимі.

У разі відмови споживача від користування послугами з теплопостачання він має право розірвати договір та вимагати відключення відповідних мереж, але при цьому не повинні порушуватись санітарно-гігієнічні, теплотехнічні вимоги та експлуатаційні показники інших квартир багатоквартирних житлових будинків. Споживач повинен виконати заходи щодо забезпечення в суміжних приміщеннях вимог СНиП 2.04.05-91 “Отопление, вентиляция, кондиционирование”, СНиП II-3-79 “Строительная теплотехника”, СНиП 2.08.01-89 “Жилые здания”. Ці заходи повинні бути узгоджені власником будинку, експлуатаційними службами, регіональним проектним інститутом та місцевими органами виконавчої влади.

У стосунках із споживачами з розгляду питань відключення окремих квартир від центрального опалення слід враховувати положення постанов Кабінету Міністрів України від 28.09.97 № 1050 “Про заходи щодо подальшого вдосконалення надання населенню субсидій…”, від 27.07.98 № 1156 “Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг…” та від 02.02.2000 № 211 “Про внесення змін і доповнень до постанов Кабінету Міністрів України з питань надання населенню житлових субсидій та адресної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям”.

3. При влаштуванні у квартирах автономного опалення необхідно дотримуватись чинних вимог будівельних норм з проектування житлових будинків та враховувати, що вентиляційні канали в будинках заборонено використовувати для видалення продуктів згоряння додаткових газоспоживальних приладів.При повному відключенні або при роботі опалювального приладу в режимі “чергування” погіршаться санітарно-гігієнічні умови в цій квартирі та у суміжних приміщеннях, що потребує додаткової теплоізоляції стін, стелі та підлоги.

При проектуванні житлових будинків до 5 поверхів включно дозволяється передбачати поквартирні водонагрівачі (в тому числі малометражні опалювальні котли) на газовому паливі (СНиП 2.08.01-89 “Жилые здания”.

Розроблення проектної документації на переобладнання та перепланування квартир необхідно здійснювати відповідно до вимог чинних будівельних норм і правил (СНиП 2.08.01-89 “Жилые здания”, СНиП 2.04.08-87 “Газоснабжение”, СНиП 2.04.05-91 “Отопление, вентиляция, кондиционирование”, ДБН А.2.2-3-97 “Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва”, ВСН 61-89(р) “Реконструкция и капитальный ремонт жилых домов. Нормы проектирования”, “Рекомендацій по проектуванню дахових, вбудованих і прибудованих котельних установок та установлення побутових теплогенераторів, працюючих на газі. 2-е видання, перероблене та доповнене (Посібник до СНиП II-35-76)” та інших) та погоджувати з експлуатаційними службами, місцевими органами Держнаглядохоронпраці, пожежного та санітарного нагляду у встановленому порядку.