Які наслідки відмови від позову?

Мені в суді запропонували вирішити спір, написавши заяву про відмову від позову. Я вагаюсь, пгоджуватися на це чи ні. Поясніть мені, які наслідки можуть бути для мене в такому випадку?

Процедура відмови від адмінпозову може мати місце протягом усього періоду розгляду Вашої справи в суді. При цьому, відмовитися можна як від усіх позовних вимог, так і їх частини.
Такий спосіб врегулювання спору має певні процесуальні наслідки, про які варто пам'ятати перш за все позивачу у справі, тобто особі, що подала такий позов.
Зокрема, якщо суд прийняв заяву позивача про відмову від позову (може бути як усною, так і письмовою), то виноситься ухвала про закриття провадження у справі. Усна заява фіксується під час засідання за допомогою звукозапису, а письмова - приєднується до матеріалів справи.
Саме закриття провадження у справі унеможливлює Вам, як позивачу, що відмовився від позову, у майбутньому знову звертатися до суду з таким самим позовом.
Не варто плутати «відмову від позову» з «відкликанням позовної заяви», адже останнє не позбавляє Вас у майбутньому знову звертатися до суду з аналогічними позовними вимогами.
Крім того, закриття провадження у справі може бути у випадку, коли:
1) спір між тими сторонами і з того самого питання вже розглядався судом і є рішення по даній справі, що набрало законної сили (наприклад, особа вже зверталась з позовом про визнання дій Управління Пенсійного фонду України щодо недоплати до пенсії як дитині війни за період з 2009 по 2010 роки, про що є рішення відповідного суду, яке набрало законно сили);
2) справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства (наприклад, оскарження постанови про порушення кримінальної справи здійснюється згідно вимог Кримінально-процесуального кодексу України, а не Кодексу адміністративного судочинства України). В такому випадку провадження у справі закривається і судом повинно бути роз'яснено позивачу процедуру оскарження;
3) сторони в ході судового розгляду вирішують спір, шляхом укладення мирової угоди (сторони домовляються щодо того, як вирішити свій спір «мирно» і така домовленість затверджена ухвалою суду);
4) у разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва, або ліквідації підприємства, установи, організації, які були стороною у справі.
Ухвала про закриття провадження у справі у випадку незгоди будь-кого зі сторін може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення або отримання її копії.