Що таке суспільно-необхідна інформація?

Поясніть будь ласка конкретніше, що можна вважати суспільно-необхідною інформацією, враховуючи нові зміни до закону про інфомрацію?

Стаття 29 нової редакції Закону «Про інформацію», яка набрала чинності з 9 травня цього року, чітко вказує, що інформація з обмеженим доступом може бути поширена, якщо вона є суспільно необхідною. Тобто, є предметом суспільного інтересу, і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення. В свою чергу, в частині другій цієї статті дається визначення, що предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка свідчить про загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності України; забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов’язків свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману, шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб тощо. Тобто, в статті наведений перелік предмету суспільно-необхідної інформації, який може поширюватися органами державної влади і він не є вичерпним.
Прикладом важливості поширення органами державної влади суспільно-необхідної інформації можна навести обов’язок місцевих рад оприлюднювати інформацію щодо планів будівництва на певній території автозаправної станції. Якщо підприємство або підприємець звернеться до міської (сільської, селищної) ради із заявою про надання дозволу на будівельні роботи по облаштуванню АЗС, то мешканцям цієї території на рівні закону буде гарантоване право знати про це і про можливі шкідливі наслідки такого будівництва та подальшої експлуатації автозаправної станції. При цьому, громадяни зможуть реалізувати своє право бути присутніми під час громадського обговорення документації щодо будівництва, висловлювати з цього приводу свої думки та міркування, а також заперечувати щодо надання радою дозволу на таке будівництво.
У будь-якому випадку, ненадання відповідної інформації на своє звернення громадянин зможе оскаржувати до органів прокуратури чи до адміністративного суду. Зокрема, якщо до суду, то шляхом подання відповідного адміністративного позову в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України. В такій ситуації, при обґрунтуванні позову, громадянин зможе посилатися на порушення органами самоврядування статті 29 Закону «Про інформацію» і вимагати надання такої інформації. При цьому, відповідно до статті 183-2 КАС України справи щодо звернень громадян та інформаційних запитів суди повинні розглядати в скороченому провадженні максимально швидко.