Рада схвалила Програму дій уряду

П'ятниця, Грудень 12, 2014 - 15:00

Нагадаємо, Кабмін 9 грудня ухвалив програму своєї діяльності на 2015-2016 роки, пише "Укрінформ".

За словами Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, «кінцева мета — членство України в ЄС. Але для досягнення цієї мети потрібно пройти серйозні випробування, потрібно провести радикальні зміни, потрібно змінити Україну, зробити її європейською».

Програма діяльності Кабінету міністрів України, зокрема, у першому кварталі 2015 року планує ухвалити новий закон про державну службу, закон про децентралізацію повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю, зміни до Бюджетного та Податкового кодексів.

Також протягом року планується внесення змін до Податкового кодексу, які включають в себе скорочення кількості податків з 22 до 9, двократне зменшення ставки єдиного податку тощо.

У соціальній сфері планується реалізація, зокрема, таких нововведень: ліквідація неефективних пільг, перехід до адресності та монетизації пільг, оподаткування високих пенсій тощо.

У сфері реформування МВС заплановано ухвалення нового закону про поліцію і створення Державного бюро розслідувань. Також внесенням змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу буде запроваджено підвищення відповідальності за виплати зарплати «в конвертах».

Нова економічна політика уряду, зокрема, включає в себе демонополізацію економіки, подвоєння обсягів українського експорту, підготовку угод про режим вільної торгівлі з Канадою, Туреччиною, Ізраїлем, Радою співробітництва арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ), Економічним співтовариством держав Західної Африки (ЕКОВАС), іншими країнами, впровадження нової системи адміністрування ПДВ тощо.

До того ж, у новій політиці енергетичної незалежності планується досягнення енергетичної незалежності, запровадження ринкових тарифів в енергетиці, реформа субсидій, диверсифікація джерел постачання енергоносіїв.

Поширити