Україна відмовилася від позаблокового статусу

Вівторок, Грудень 23, 2014 - 16:15

Депутати підтримали законопроект Петра Порошенка "Про внесення змін до деяких законів України щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості", внесений ним 18 грудня, пише "ЮВУ".

"Агресія Російської Федерації проти України, незаконна анексія нею Автономної Республіки Крим, ведення проти нашої держави так званої "гібридної війни", військове втручання у східних регіонах України, постійний військовий, політичний, економічний та інформаційний тиск з боку Росії зумовлюють необхідність пошуку більш дієвих гарантій незалежності, суверенітету, безпеки  і територіальної цілісності України", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Перед голосуванням за законопроект з трибуни ВР виступив глава МЗС Павло Клімкін. Він звернувся до депутатів з проханням підтримати законопроект президента. "Цей закон дозволить нам захистити нашу незалежність", - заявив міністр.

Зазначимо, що у ВР були зареєстровані чотири законопроекти про відмову від позаблокового статусу України, і лише в ухваленому нині законі від президента — не зафіксовано мети України щодо вступу до НАТО.

Поширити