Якими є особливості судочинства у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень?

Якими є особливості адміністративного судочинства у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності?

Згідно з ст.171-2 Кодексу адміністративного судочинства України такі особливості полягають в наступному:
По-перше, це скорочений строк розгляду судом таких справ, який становить 5 днів з дня відкриття провадження у справі (для прикладу, для розгляду справ в загальному порядку встановлений строк не більше одного місяця з дня відкриття провадження по справі ст. 122 КАСУ).
По-друге, це те, що рішення (постанова або ухвала) місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню ні в апеляційному ні в касаційному порядку не підлягає. Наприклад, якщо особа, яку було піддано адміністративному штрафу за порушення правил дорожнього року, оскаржила незаконну постанову інспектора ДАІ до адміністративного суду, а суд прийняв незаконне рішення, то дана особа позбавлена права на подальше оскарження такої незаконної постанови суду.